Sztuczna inteligencja. W banku, w domu, w samochodzie (podcast)

Dodane:

Tomasz Niewiński Tomasz Niewiński

Sztuczna inteligencja. W banku, w domu, w samochodzie (podcast)

Udostępnij:

Sztuczna inteligencja wkroczyła już do praktycznie wszystkich dziedzin naszego życia. O tym, że możemy ją znaleźć w naszych domach, w naszych samochodach, a nawet w banku rozmawiamy z zaproszonymi do studia gośćmi.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy o sztucznej inteligencji, a naszymi gośćmi są:

  • Dawid Kin, acting Head of AI, PKO Bank Polski,
  • Mariusz Sekuna, Manager MBC Product & Pricing Central & Eastern Europe, Mercedes-Benz Polska
  • oraz Marcin Kubiszak, dyrektor marketingu & sprzedaży detalicznej, Somfy Polska.

Sztuczna inteligencja w banku

Już dziś voiceboty PKO Banku Polskiego obsługują wszystkich klientów na infolinii przychodzącej banku i realizują część procesów na infolinii wychodzącej. W czerwcu 2022 bank poinformował, że łącznie voiceboty przeprowadziły 11,5 mln rozmów z klientami. Rozwój dialogów i modeli AI realizowany jest przez wewnętrzny zespół bankowy, któremu przewodzi Dawid Kin.

Sztuczna inteligencja w samochodzie

Wystarczą tylko dwa słowa: „Hej Mercedes“ i cały pojazd zamienia się w słuch. System rozumie użytkownika, nie musząc wcześniej uczyć się poleceń i rozmawia z nim. Pozwala m.in. na odczytywanie, dyktowanie i wysyłanie smsów. Sprawdza pogodę w miejscu docelowym. Zmienia stację radiową i prowadzi najszybszą drogą do domu. O sztucznej inteligencji wykorzystywanej w motoryzacji opowiada Mariusz Sekuna z Mercedes Benz Polska.

Sztuczna inteligencja w domu

Smart home, czyli inteligentny dom, to nie jest już tylko wizja z seriali, filmów, książek czy kreskówek takich jak The Jetsons. To technologie dostępne na wyciągnięcie ręki. O tym, jak sztuczna inteligencja może pomóc zapewnić w naszych domach komfort, bezpieczeństwo, oszczędności, a także pozwala zadbać o środowisko opowiada Marcin Kubiszak z Somfy Polska.

Posłuchaj również:

Konrad Ozdowy: Jaki będzie bank przyszłości? (podcast)

Konrad Ozdowy: Jaki będzie bank przyszłości? (podcast)

Konrad Ozdowy to ekspert ds. innowacji w PKO Banku Polskim. Z naszym gościem rozmawiamy o tym, jak wygląda bankowość przyszłości, czym są superaplikacje i jak PKO współpracuje ze startupami.