Szukaj pracy z pl.jobbaloon.com

Dodane: 22.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

W pierwszych miesiącach 2013 roku rozpoczęły się intensywne prace nad realizacją projektu o nazwie pl.JobBaloon.com. W założeniu twórców jest to strona, która ma stać się największym w Europie portalem agregującym oferty pracy.

W pierwszych miesiącach 2013 roku rozpoczęły się intensywne prace nad realizacją projektu o nazwie pl.JobBaloon.com. W założeniu twórców jest to strona, która ma stać się największym w Europie portalem agregującym oferty pracy.

Agregator ogłoszeń powstał pod wpływem grona znajomych, którzy jako absolwenci uczelni wyższych poszukiwali ofert pracy w dziesiątkach portali internetowych. Żaden z nich, nie sprostał oczekiwaniom użytkowników. Znikoma przejrzystość stron oraz wszechobecny chaos uniemożliwiały szybkie wyszukiwanie wolnych wakatów.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom poznańscy studenci postanowili stworzyć przyjazne miejsce dla poszukujących pracy internautów – JOBBALOON, w pełni zautomatyzowany agregator ofert pracy ze wszystkich regionów Polski. Na dzień dzisiejszy polska wersje pod adresem pl.jobbaloon.com jest codziennie odwiedzana przez kilka tysięcy unikalnych użytkowników, lecz witryna dostępna jest nie tylko na polskim rynku, a w 12 krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Austria, Irlandia, Belgia, Australia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia czy Kanada.

Założeniem twórców portalu było stworzenie witryn, o mocno uproszczonej nawigacji, ale jednocześnie łączącej w sobie wszystkie założone na wstępie funkcjonalności. Nad portalem pl.JobBaloon.com pracował sztab grafików, programistów i specjalistów od UX. Eksperci testując najnowsze techniki eyetrackingu, usability oraz testów fokusowych starali się na tyle uprościć nawigację, aby potrafili poradzić sobie z nią wszyscy potencjalni użytkownicy, którzy w założeniu nie są na co dzień związani z technologiami internetowymi.

Udało się wyodrębnić dwa pola umożliwiające wpisanie stanowiska pracy oraz lokalizacji dzięki, którym będziemy mogli odnaleźć każdą, interesującą nas specjalizację. Za osłoną prostoty użyteczności, kryje się skomplikowany napęd strony, składający się z zaawansowanych algorytmów, pozwalający na korzystanie z pokaźnej bazy danych, pozwalającej na skorzystanie z 500 000 wolnych wakatów dostępnych na Polskim rynku pracy. Ogłoszenia o pracę zebrane w witrynie pochodzą z największych stron rekrutacyjnych, a dzięki współpracy z biurami pośrednictwa pracy, użytkownicy mają dostęp do niepublikowanych wcześniej oferowanych stanowisk.

JobBaloon.com aspirując na miano największej wyszukiwarki ofert pracy w Europie ma w planach dotarcie nie tylko do użytkowników europejski ale także z Azji czy Ameryki Południowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem