Szukamterapeuty.pl pomoże znaleźć profesjonalnego, skutecznego specjalistę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Osoby poszukujące pomocy psychoterapeuty nie mają w Polsce łatwego zadania. Najczęściej przy wyborze danego specjalisty kierują się poleceniem znajomych lub korzystają z informacji znalezionych w Internecie.

Co jednak, gdy wyszukiwarka pokazuje na początku nie tyle godnych zaufania profesjonalistów, a tych którzy zapłacili za wysokie pozycjonowanie swojej oferty? Odpowiedź jest prosta – pacjenci ryzkują, iż trafią w ręce “pseudo-specjalisty” i nie otrzymają fachowej pomocy. Z myślą o osobach, szukających profesjonalnej i skutecznej psychoterapii powstał portal szukamterapeuty.pl.

Założyciele portalu są praktykującymi psychoterapeutami, którzy na bazie własnych doświadczeń oraz przeprowadzonych badań, zarówno w środowisku ekspertów, jak i pacjentów, postanowili stworzyć portal szukamterapeuty.pl. Z ich doświadczenia wynika że, ludzie poszukujący pomocy nie wiedzą, jakie kryteria muszą wziąć pod uwagę, aby trafić w ręce wiarygodnego psychoterapeuty, mają wątpliwości czym jest psychoterapia oraz jakie rezultaty mogą osiągnąć w trakcie spotkań.

Kto jest profesjonalnym terapeutą? Na to pytanie portal szukamterapeuty.pl udziela jednoznacznej odpowiedzi. W bazie prezentowane są jedynie sylwetki specjalistów, których przygotowanie zawodowe spełnia najwyższe standardy uznanych w Polsce i Europie Towarzystw Psychoterapeutycznych. Można tutaj znaleźć tylko sprawdzonych, certyfikowanych ekspertów lub tych będących w trakcie certyfikacji.

Informacja podstawą świadomego wyboru

Filozofia portalu zakłada umożliwienie ludziom dokonania świadomego wyboru odpowiedniego dla nich psychoterapeuty. Ukierunkowanie na przeszłość czy przyszłość? Aktywna czy bierna rola psychoterapeuty? Terapia krótkoterminowa czy długoterminowa? Psychoanaliza czy terapia Gestalt? W rozbudowanej i uporządkowanej bazie wiedzy można znaleźć praktyczne odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ważnych informacji. Większość Polaków nie wie na przykład, jakie są różnice między psychologiem, psychiatrą a psychoterapeutą i niestety często trafia do nieodpowiedniego specjalisty.

Jak pokazuje praktyka, znajomość podstawowych zagadnień jest kluczowa w procesie znalezienia wiarygodnego wsparcia w pokonaniu swoich psychologicznych problemów.

Znajdująca się na stronie startowej praktyczna i funkcjonalna wyszukiwarka ma za zadanie pomóc szybko i skutecznie znaleźć odpowiednią dla siebie lub swoich bliskich pomoc. Zaznaczając po kolei: aktualny problem, z jakim człowiek się boryka, preferowaną formę i podejście teoretyczne, płeć psychoterapeuty – prezentowane są sylwetki specjalistów, spełniających powyższe kryteria. Jeśli określenie aktualnego problemu czy podejścia teoretycznego wydaje się trudnym zadaniem, jasno sformułowane opisy i podpowiedzi, wyświetlające się w wyszukiwarce mają na celu pomóc w dokonaniu wyboru.

Społeczność profesjonalnych terapeutów

Portal szukamterapeuty.pl jest kanałem łączącym pacjentów szukających pomocy i wsparcia z najlepszymi psychoterapeutami. Dla ekspertów jest źródłem wielu korzyści, które umożliwiają im z jednej strony pozycjonowanie swojej osoby wśród specjalistów, z drugiej zaś działania na rzecz zwiększenia wiarygodności ich pracy, jak też całej branży. Każdy z nich może stworzyć swój profil zawodowy z podaniem szczegółów na temat metod swojej codziennej pracy, zaprezentować swoją osobę na krótkim filmiku, podać informacje o swoich kwalifikacjach i doświadczeniu. Psychoterapeuci mogą budować sieć kontaktów z innymi ekspertami oraz śledzić najnowsze informacje na temat dostępnych na rynku profesjonalnych szkoleń. Portal umożliwia także kontakt z pacjentami poprzez odbieranie od nich wiadomości.

Zdjęcie główne artykułu kaboompics.com