Szukamy najlepszych motoryzacyjnych startupów! MamStartup współorganizatorem startupowej części XIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

7-8 listopada 2018 roku odbędzie się XIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. W tym roku po raz pierwszy w historii organizatorzy wydarzenia poszukują startupów, które tworzą rozwiązania dla branży motoryzacyjnej.

Wartość rynku motoryzacyjnego

Motoryzacja jest największą i najbardziej produktywną gałęzią polskiej gospodarki odpowiadającą za około 8% krajowego PKB. Nakłady inwestycyjne R&D (inwestycje w innowacje) oscylują w okolicach 3 mld złotych. Z kolei wartość eksportu części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (ekspansja zagraniczna) wynosi 44,8 mld złotych. W Polsce jest 1200 punktów hurtowej sprzedaży części. Zaś łączne przychody największych dystrybutorów części w Polsce sięgają wartości 3,5 mld złotych.

W tym roku po raz pierwszy w historii organizator Kongresu – Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) – zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu przedsiębiorców, którzy tworzą rozwiązania dla branży motoryzacyjnej. Współorganizatorem startupowej części wydarzenia jest serwis MamStartup.

Dlaczego warto?

Przedsiębiorcy będą mieli okazję zaprezentować swój startup przed zarządami i kierownictwem największych firm przemysłu i rynku części motoryzacyjnych oraz przedstawicielami Ministerstw i organizacji Państwowych takich jak NCBR, ARP czy PAIH.

Networking i potężna dawka wiedzy

W Kongresie udział weźmie ponad 800 uczestników, w tym 14 organizacji branżowych. W ciągu dwóch będzie miało miejsce wiele paneli i sesji tematycznych, które swym zakresem merytorycznym obejmują szeroko rozumiane sprawy sektora automotive. Na zakończenie pierwszego dnia ngresu odbędzie się uroczysta gala, która umożliwia nawiązanie lub wzmocnienie pozytywnych relacji między uczestnikami.

Udział w wydarzeniu daje okazję do nawiązania trwałych relacji z osobami oraz firmami z sektora automotive, tym samym otwierając nowe możliwości biznesowe.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2018 roku w hotelu Sound Garden Hotel w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Jeśli chcesz zgłosić swój startup do udziału w Kongresie, napisz do nas na adres [email protected]

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem