Szukasz doświadczonego pracownika? Sprawdź body leasing z OneApp.expert

szukasz doswiadczonego pracownika sprawdz body leasing z oneappexpert
Udostępnij:
Chcesz założyć lub rozwinąć startup i masz problem ze znalezieniem programisty, UX designera, testera, analityka, grafika, czy project managerów? Brakuje Ci czasu i pieniędzy na szkolenie własnej kadry? Rozwiązaniem tego problemu może być body leasing pracowników dzięki OneApp.expert.

fot. depositphotos.com

Czym jest body leasing?

Body leasing związany jest z pojęciem outsourcingu, czyli zlecania podmiotowi zewnętrznemu realizacji niektórych procesów firmy, i oznacza wynajmowanie od firmy zewnętrznej pracownika – specjalisty z danej dziedziny na określony czas lub do realizacji konkretnego projektu. Coraz więcej startupów decyduje się na rozwiązania outsourcingowe, np. zlecając pracownikom z zewnątrz pracę przy części projektów, czy zarządzaniu różnymi procesami w firmie. Do firm świadczących takie usługi body leasingowe należy OneApp.expert.

Doświadczeni eksperci do wynajęcia

Firmy zajmujące się leasingiem pracowników z branży IT zazwyczaj posiadają całą gamę specjalistów do wynajęcia. W ramach oferty OneApp.expert uzyskasz dostęp do m.in. programistów PHP, Java, czy .NET, UX oraz UI designerów, bazodanowców MS SQL, Oracle, PortgreSQL czy MySQL, testerów, analityków, grafików, architektów, administratorów, czy project managerów i do wielu innych specjalistów. Co ważne, jeśli potrzebujesz wynająć większą liczbę pracowników, OneApp.expert oferuje opcję wynajmu całych zespołów SCRUM-owych.

Wynajęci eksperci mogą pracować w siedzibie Twojej firmy, jak i zdalnie. Ta druga opcja może być szczególnie istotna, kiedy nie posiadasz stałego biura i pracujesz w modelu zespołu rozproszonego. Pracownika możesz rozliczyć zarówno z przepracowanych godzin, jak i zapłacić z góry ustaloną kwotę za realizację konkretnego projektu, co np. w przypadku krótkoterminowych projektów jest dużym plusem i pozwala szybko i taniej wynająć wykwalifikowanego specjalistę.

OneApp.expert w swojej ofercie nie ogranicza się jedynie do leasingu pracowników, ale także dzieli się swoją wiedzą i zapewnia pomoc i wsparcie w zakresie biznesu IT na każdym etapie Twojego projektu.

Wynajem pracownika krok po kroku

Sam proces wynajęcia pracownika przy pomocy OneApp.expert jest wyjątkowo prosty. Wystarczy, że określisz, jakiego eksperta potrzebujesz, na jak długo i czy ma pracować on w Twoim biurze lub zdalnie. Następnie OneApp.expert prześle Ci dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę. Po jej akceptacji otrzymasz listę wybranych specjalistów – jeśli będą Ci odpowiadać i ich zatwierdzisz, to po dopełnieniu formalności mogą zaczynać pracę dla Ciebie.

Korzyści dla startupu z body leasingu

Przy obecnym tempie rozwoju rynku i technologii, dynamicznie rozwijające się startupy mają problem ze znalezieniem do pracy wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem. Body leasing pomoże:

  • znaleźć doświadczonych specjalistów, zwłaszcza przy projektach wymagających znajomości wielu różnych technologii,
  • odciążyć członków zespołu obarczonych wieloma zadaniami,
  • przyspieszyć wprowadzenie innowacji i nowych technologii w firmie – pracownicy leasingowani, dzięki doświadczeniu w pracy przy różnych projektach, z pewnością będą mogli Ci doradzić, czy podpowiedzieć w kwestii np. rozwiązania danego problemu, czy wykorzystania danych technologii, a także poinformować o obecnych trendach na rynku,
  • zaoszczędzić czas na rekrutację i sprawdzanie kwalifikacji pracowników,
  • uniknąć kosztów związanych z utrzymaniem pracownika i dodatkowymi świadczeniami, jak ubezpieczenia, pakiety medyczne czy premie. Przy tylu nowych rozwiązaniach technologicznych powstających na rynku trudno jest utrzymać pracowników, którzy będą wyszkoleni w każdej z nich, tym bardziej, jeśli mówimy o początkujących startupach. W tym przypadku znacząco tańsze będzie wynajęcie wykwalifikowanych specjalistów za pośrednictwem jednej firmy niż ponoszenie wysokich kosztów szkolenia własnych pracowników – szczególnie jeśli dana technologia nie będzie wykorzystywana ponownie w kolejnych projektach.

Przed skorzystaniem z body leasingu

Przy podejmowaniu decyzji odnośnie leasingu pracowników warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. Dokładnie określ potrzeby oraz zakres poszukiwanych kompetencji, a następnie upewnij się, że w całości wchodzą one w zakres usług oferowanych przez wynajmowanego pracownika. Pozwoli to uniknąć późniejszych niejasności oraz konieczności dopłacania za dodatkowe działania.
  2. Zwróć uwagę, aby zawierana z zewnętrzną firmą umowa zawierała odpowiednie zapisy dotyczące poufności danych, zabezpieczenia przed wydostaniem się ich poza startup oraz przekazania ich po zakończeniu współpracy, a także zapisy mówiące o odpowiedzialności za terminowość realizowanych przez wynajętego pracownika działań. Umowa powinna także zawierać czytelne warunki jej zerwania.
  3. Przeanalizuj potencjalnych pracowników oferowanych przez firmę i ich kwalifikacje na podstawie otrzymanych CV.
  4. Sprawdzić, czy firma leasingująca pracowników oferuje także konsultacje i pomoc w dobraniu specjalisty czy całego zespołu odpowiedniego do Twoich potrzeb, co dodatkowo może świadczyć, że jest ona dobrym partnerem biznesowym.

Body leasing to przybierająca na popularności forma zatrudniania pracowników, która pomoże Ci pozyskać do pracy wysokiej jakości specjalistów, jednocześnie zwalniając Cię z uciążliwych obowiązków względem nich oraz kosztów, jakie poniósłbyś za etatowego pracownika, dzięki czemu możesz optymalizować ponoszone koszty, oszczędzić dużo czasu i skupić się na ważniejszych w firmie kwestiach, a także efektywnie wykorzystać wiedzę i nowe rozwiązania technologiczne, które wniosą do Twojej firmy wynajęci eksperci z bogatym doświadczeniem.

 

Materiał powstał we współpracy z OneApp.expert.