Szukasz międzynarodowych kontaktów? Chcesz wynieść swój biznes na wyższy poziom? Awangarda jest dla Ciebie!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Szukasz międzynarodowych kontaktów? Chcesz wynieść swój biznes na wyższy poziom? Awangarda jest dla Ciebie!

Udostępnij:

Już 30 września w godz. 10.00-12.00 Krakowski Park Technologiczny zaprasza na konferencję online pn. „Poznaj, przetestuj, współpracuj. Inicjatywa Awangarda” skierowaną do małopolskich przedsiębiorców, środowiska naukowego i przedstawicieli administracji.

„Inicjatywa Awangarda to forum współpracy i networkingu dla otwartych i ciekawych nowej wiedzy przedstawicieli firm, klastrów i jednostek badawczych. Jeśli szukasz inspiracji, nowych projektów, chcesz poznać partnerów z zagranicy to Awangarda jest dla Ciebie. Tytuł realizowanego przez KPT projektu to „Poznaj, przetestuj, współpracuj. Inicjatywa Awangarda”, a więc zapraszamy do poznawania, testowania i współpracy”, mówi Mateusz Kowacki koordynator projektu.

W wydarzeniu wezmą udział goście z Małopolski i przedstawiciele instytucji europejskich, którzy opowiedzą o koncepcji funkcjonowania Awangardy, współpracy administracji i biznesu oraz korzyściach, jakie może ona przynieść.

Konferencja odbędzie się online, a zapisy na wydarzenie są otwarte dla wszystkich zainteresowanych: www.bit.ly/InicjatywaAwangarda

Korzyści dla małopolskich przedsiębiorców i klastrów ze współpracy w Awangardzie to m.in.:

  • możliwość współpracy małopolskich przedsiębiorców i klastrów w ramach Projektów Pilotażowych i Działań Demonstracyjnych Inicjatywy,
  • budowanie partnerstw międzynarodowych umożliwiających korzystanie ze środków finansowych UE,
  • dostęp do technologii i rozwiązań stworzonych przez członków Awangardy,
  • promowanie i rozwijanie własnych technologii, a także pozyskiwanie nowych europejskich rynków zbytu,
  • udział w konferencjach, spotkaniach partnerów w różnych krajach, mających na celu budowanie nowych partnerstw między europejskimi firmami.

Krakowski Park Technologiczny współpracuje z Inicjatywą Awangarda w dwóch obszarach: sztuczna inteligencja oraz wydajna i zrównoważona produkcja.

„Dołączenie do inicjatywy Awangarda to dla firm zarówno okazja biznesowa, ale także możliwość umiędzynarodowienia działalności. To wyjątkowa instytucja w której można spojrzeć na swoją firmę out of the box i zbadać europejskie możliwości rynkowe”, mówi Farha Brahmi, Network Menager w Inicjatywie Awangarda.

„Inicjatywa Awangarda wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w ich transformacji cyfrowej. Co ważne, oferuje też możliwość interakcji z ekspertami, testowania innowacyjnych pomysłów i koncepcji, Awangarda pomaga firmom w budowaniu sieci kontaktów, wskazuje możliwości dalszego rozwoju.”, komentuje Wim De Kinderen, ambasador Inicjatywy Awangarda.

W ramach projektu Awangarda powstała publikacja pod nazwą „INICJATYWA AWANGARDA – ROZWIŃ SWÓJ BIZNES Z MIĘDZYNARODOWYMI PARTNERAMI”, którą można pobrać tutaj: https://bit.ly/awangardapublication

„Nie od razu Kraków zbudowano. Podobnie jest ze współpracą z Inicjatywą Awangarda. Networking, wymiana wiedzy, uczenie się od siebie być może nie przyniesie wymiernych efektów tu i teraz, lecz z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Tak właśnie patrzymy na ten projekt w Krakowskim Parku Technologicznym. Zachęcamy małopolskich przedsiębiorców do uczestnictwa w konferencji 30 września, to doskonały pretekst, by ocenić, czy Awangarda to projekt właśnie dla Ciebie i Twojej firmy”, dodaje Mateusz Kowacki, koordynator projektu.

Więcej o inicjatywie można znaleźć na: https://www.kpt.krakow.pl/inicjatywa-awangarda/

Skontaktuj się z przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego – Agnieszka Włodarczyk-Gębik (email: [email protected]), Mateusz Kowacki (email: [email protected]), Anna Wojciechowska (email: [email protected]).

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Publikacja powstała we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym