Szukasz trenera? Znajdziesz go za pomocą szukam-trenera.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Na rynku pojawił się nowy start up – szukam-trenera.pl . Założenie portalu to ogólnopolska baza trenerów i instruktorów wszystkich sportów, mająca na celu popularyzację aktywności sportowej wśród Polaków dzięki lepszemu dotarciu do kompetentnych sportowców. „Znanylekarz dla sportowców”. Jednocześnie

Jednocześnie został uruchomiony mini konkurs na start.

Zdjęcie główne artykułu by pixabay.com

Obecnie portal jest w fazie budowania bazy danych i testowania funkcjonalności. Misją portalu jest popularyzacja sportu poprzez ułatwienie dostępu do informacji o sportach i instruktorach oraz trenerach danych sportów oraz ułatwianie rozpoczęcia lub rozwoju aktywności sportowej Polaków poprzez sprawne znalezienie odpowiedniej, kompetentnej osoby.

Celem portalu jest bycie najbardziej uniwersalną, wiarygodną i rzetelną wyszukiwarką trenerów i instruktorów w Polsce (tylko zweryfikowani trenerzy i instruktorzy), uwzględniająca wszystkie sporty uprawiane w Polsce. Jednocześnie portal ma ułatwiać trenerom i instruktorom autopromocję, a użytkownikom korzystającym z ich usług dawać możliwość oceniania i komentowania oraz współtworzenia treści portalu. Zespół portalu jednocześnie stara się, aby użytkownicy mieli możliwość korzystania z różnorodnych promocji i zniżek przygotowanych specjalnie dla nich.

Według danych CBOS prawie 70% Polaków deklaruje uprawianie sportu lub ćwiczenia fizyczne. Zgodnie z autorskimi mikrobadaniami, największą grupą uprawiającą sport jest grupa wiekowa 18-34, najczęściej aktywna zawodowo i z wyższym wykształceniem. 61% badanych (czyli osób deklarujących uprawianie sportu) korzysta z pomocy instruktora lub trenera, a 76% chce korzystać z takich usług (najwięcej w grupie 17-24 lub 35-44) przy czym miejsce zamieszkania prawie nie różnicuje badanych (poza obszarami wiejskimi).

Największą barierą w uprawianiu sportu, poza kwestiami finansowymi, jest trudność w znalezieniu instruktora lub trenera, a najczęściej pozyskujemy informacje od znajomych i z internetu. Żadne rozwiązanie internetowe do tej pory nie zaspokajało tak kompleksowo potrzeb osób aktywnych fizycznie jak nowo powstały portal. Jednocześnie został uruchomiony mini konkurs na start: szukaj bannera szukam-trenera! Szczegóły na stronie.