Szwedzki fintech Lendify zgarnął 115 milionów dolarów

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Szwedzki fintech Lendify zgarnął 115 milionów dolarów

Udostępnij:

Szwedzki fintech Lendify zdobył 115 milionów dolarów od globalnego inwestora Insight Investment. Pieniądze zostaną przeznaczone na ekspansję w Europie. Firma specjalizuje się w pożyczkach peer-to-peer.
Dyrektor generalny Nicholas Sunden-Cullberg w rozmowie z serwisem bloomberg.com, powiedział że chce wykorzystać zdobyte pieniądze na to, aby Lendify zdominował rynek kredytów konsumenckich. – Gospodarstwa domowe nie powinny mieć żadnego powodu, aby rozważyć innego dostawcę kredytu. Oferujemy najlepszą cenę i najlepsze doświadczenia klienta – powiedział. 

Na początku tego roku, pożyczkodawca planował zebrać ponad 700 milionów koron w oczekiwaniu na uzyskanie zgody organów regulacyjnych, na to by stać się instytucją bankową (co pozwoliłoby Lendify do zaoferowania kont oszczędnościowych). Jednak takie pozwolenie nie zostało wydane, a harmonogram pozyskiwania kapitału został opóźniony.

W przeszłości fintech, który powstał w 2014 roku, był wspierany przez pożyczki P2P i kapitał instytucjonalny. Obecnie jego zdolność pożyczkowa jest szacowana na 300 milionów dolarów. Jednocześnie Lendify ma około 40 tys. aktywnych klientów oszczędnościowych i kredytowych. 

Chcemy, aby w ciągu kilku najbliższych lat nasz model stał się niezależny od lokalnych agencji referencyjnych. To zapewni nam silniejszą pozycję w Szwecji, a także pozwoli nam na ekspansję na nowe rynki. Jednak aby to osiągnąć potrzebujemy źródeł danych, które nie są lokalne, takich jak transakcje na kontach bankowych – powiedział Sunden-Cullberg.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem