Szwedzki producent motocykli CAKE nawiązał współpracę ze startupem SunRoof

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Szwedzki producent motocykli CAKE nawiązał współpracę ze startupem SunRoof

Udostępnij:

SunRoof ogłosił partnerstwo z CAKE, szwedzkim producentem lekkich elektrycznych motocykli terenowych. Obie marki budują bezemisyjną i elektromobilną przyszłość, oferując korzystanie z ekologicznej jazdy motocyklem CAKE, naładowanym czystą i darmową energią słoneczną pozyskiwaną z dachu solarnego SunRoof.
CAKE to szwedzka firma, która powstała z pasji do sportów grawitacyjnych, a jej misją jest opracowywanie wysokiej jakości produktów o zrównoważonej wydajności. CAKE za priorytet postawił sobie rozwój elektrycznych układów napędowych, które zmienią przyszłość motocykli. Zaprojektował nową kategorię lekkich i całkowicie cichych motocykli elektrycznych, które łączą ekscytację z odpowiedzialnością. Elektryczny napęd sprawia, że jazda jest bardziej dostępna dla każdego, a możliwość ładowania pojazdu energią odnawialną to prawdziwy dowód na zrównoważony rozwój i inspiracja do odkrywania nowych możliwości.

Obie marki planują razem napędzać przyszłość elektryfikacji w sportach motorowych. Mają głęboki wpływ na rozwój swoich branż i promowanie nowoczesnego stylu życia. Są pionierami w opracowywaniu nowych kategorii produktów, łącząc emocje i odpowiedzialność za codzienne wybory oraz dostarczając ekosystem rozwiązań elektrycznych zasilanych energią słoneczną.

SunRoof i CAKE połączyła wspólna wizja założycieli Lecha Kaniuka i Stefana Ytterborna, liderów zielonej transformacji i nowej ery energetycznej.

– To bardzo ekscytujące móc tworzyć zrównoważoną przyszłość i mieć realny wpływ na osiągnięcie neutralności klimatycznej. Cieszę się z nawiązanej właśnie współpracy z CAKE. Wspólna pasja do dobrego, skandynawskiego designu i odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń pozwolą nam rozwijać najlepsze na świecie praktyki, zaczynając już dziś od Europy. Jestem przekonany, że klienci podzielą proponowany przez nasze marki proekologiczny i zarazem pełen emocji styl życia – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

– Transport elektryczny całkowicie niezależny od sieci, bez konieczności kupowania ani jednej kWh, nie wiadomo z jakiego źródła energii, polegający wyłącznie na słońcu i energii słonecznej, nie jest już science fiction. SunRoof i CAKE zapewniają samowystarczalny i wolny od paliw kopalnych system zasilania i transportu. Witamy w przyszłości – mówi Stefan Ytterborn, założyciel i CEO CAKE.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem