T-Mobile i Polska Przedsiębiorcza wspólnie wspierają innowacyjność

t mobile i polska przedsiebiorcza wspolnie wspieraja innowacyjnosc
Udostępnij:
T-Mobile, w ramach idei wspierania młodych, przedsiębiorczych firm z innowacyjnymi pomysłami, nawiązuje współpracę strategiczną z Fundacją Polska Przedsiębiorcza. Jej uroczysta inauguracja będzie miała miejsce już 12 października br., podczas spotkania z cyklu Business Mixer.

T-Mobile, w ramach idei wspierania młodych, przedsiębiorczych firm z innowacyjnymi pomysłami, nawiązuje współpracę strategiczną z Fundacją Polska Przedsiębiorcza. Jej uroczysta inauguracja będzie miała miejsce już 12 października br., podczas spotkania z cyklu Business Mixer.

Współpraca T-Mobile z Polską Przedsiębiorczą to kolejny krok w kierunku innowacyjności i wspierania niebanalnych idei. Pomysł na połączenie sił z Fundacją wynikł ze wspólnych celów, upatrywanych we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności. Polska Przedsiębiorcza to ekosystem wspierania startupów, oferujący narzędzia do testowania, inwestowania oraz rozwijania biznesu. Stanowi obecnie jedną z największych i najważniejszych instytucji w Europie wspierających innowacyjne idee. W ramach dotychczasowej działalności wykreowała kilkadziesiąt inicjatyw, w wyniku których powstało kilka tysięcy firm i utworzono tysiące nowych miejsc pracy. Rozpoczynająca się współpraca T-Mobile i Polski Przedsiębiorczej wynika ze wspólnych celów upatrywanych we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności.

Na najbliższym spotkaniu Business Mixer, które odbędzie się 12 października w AIP Business Link Warszawa, w charakterze gościa specjalnego wystąpi Milan Zika – Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, a zarazem Członek Zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej. Trzy młode firmy, które będą rywalizować o tytuł Startupu Miesiąca zaprezentują przed nim, jako ekspertem, swoje pomysły biznesowe, a gość specjalny pomoże je ocenić i przeanalizować.

Polska Telefonia Cyforwa, operator sieci T-Mobile chętnie włącza się w inicjatywy wspierające młodych przedsiębiorców, którzy posiadają ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes. W związku z poszukiwaniem świeżych talentów i najciekawszych startupów, w lipcu uruchomiono portal innowacje.t-mobile.pl, dzięki któremu twórcy startupów mają szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i dzielenie się nimi, a nawet na nawiązanie stałej współpracy z operatorem. Ta ostatnia, ze względu na przynależność polskiego T-Mobile do grupy Deutsche Telekom, ma szansę nabrać wymiaru kariery międzynarodowej. Na portalu znaleźć można m.in. narzędzia pozwalające tworzyć aplikacje, inspirujące artykuły czy branżowe forum dyskusyjne. Inaugurację portalu poprzedziło nawiązanie partnerstwa z serwisem mamstartup.pl, który jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez młodych przedsiębiorców źródeł informacji na temat rynku i innowacyjności.