Ta firma chce przenieść nas w biblijny świat za pomocą rozszerzonej rzeczywistości

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Chciałbyś zobaczyć narodziny Jezusa? Widzieć, jak wyglądają jego dalsze etapy życia i to jak jego wyznawcy nieśli słowo boże? Już niebawem będziesz mógł mieć ku temu okazję. Bible VR w lipcu zaprezentuje aplikację na smartfony, która ożywi historie zapisane w Piśmie Świętym.

Pismo Święte w 3D

– Wyobraź sobie jak wyglądało rozstąpienie Morza Czerwonego i ucieczka przed rydwanami mściwego Faraona – zachęcają twórcy Bible VR. Za kilka dni będziemy mogli zobaczyć te i wiele innych zdarzeń zapisanych w Biblii dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości. Biblie VR udostępni wtedy program na smartfony, który będąc zintegrowany ze specjalnymi okularami do rozszerzonej rzeczywistości pozwoli pokazać w 3D obrazy, o których mówią chrześcijanie i katolicy od tysięcy lat.

– Ludzie wiary dzięki Bible VR będą mogli zobaczyć różne fragmenty Pisma Świętego – mówi Pearry Teo, twórca aplikacji. Chcą, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zdarzeniach sprzed tysięcy lat. Dlatego już rozpoczęli współpracę z partnerami związanymi z kościołami na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu wszyscy chętni, uczestnicząc w mszy świętej, będą mogli nie tylko wysłuchać kazania, ale też zobaczyć opowiadane historie w 3D.

Upadek Jerycho

Twórcy Bible VR korzystanie z ich technologicznego rozwiązania wyobrażają sobie tak: użytkownik pobiera aplikację, zakłada okulary i zamyka się w jakimś pomieszczeniu. W ten sposób będzie mógł w pełni oddać się poznawania zapisów Biblii w najlepszy możliwy dotąd sposób. Dzięki Bible VR będzie mógł prawie wejść w akcję jako bliski obserwator, bo technologia rozszerzonej rzeczywistości pokazuje obrazy w 3D, które możemy obejrzeć z każdej strony.

Niestety prace nad Bible VR są na etapie początkowym, bo firma chce sprawdzić, czy w ogóle będzie zainteresowanie na ten produkt. Nie znamy jeszcze ceny korzystania z aplikacji, ale wiemy, że nie obejmuje jeszcze wszystkich historii zapisanych w Biblii. Do obrazów, które będziemy mogli zobaczyć zaliczyć można: rozstąpienie Morze Czerwonego czy upadek miasta Jerycho. Z zapowiedzi wynika także, że użytkownicy będą mogli też zobaczyć ziemię świętą w czasie, gdy Izraelici zaczęli się osiedlać.