Ta nakładka na zamek pozwoli otwierać drzwi za pomocą smartfona. Wystarczy w niego zapukać

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

1,5 mln dolarów – tyle zebrali autorzy zbiórki na Kickstarterze, którzy szukali sfinansowania swojego pomysłu na biznes. Sesame miało sprawić, że zamek każdych drzwi zamieni się w smart urządzenie, którym będziemy mogli operować z poziomu smartfona. Po zamontowaniu nakładki wystarczy w niego zapukać

Na zdjęciu: zamek Sesame | fot. kickstarter.com

Zapukaj w smartfona

Po pobraniu aplikacji mobilnej i zsynchronizowaniu jej z Sesame, wystarczy nakładkę nałożyć na zamek do drzwi. Nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi, jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Wystarczy, że nakładkę nałożymy na zamek, od strony wewnętrznej drzwi, a zamieni się w urządzenie sterowane z poziomu smartfona.

Od teraz mamy kilka możliwości otwierania swoich drzwi, nie korzystając z kluczy. Możemy włączyć aplikację i jednym przyciskiem zlecić otwarcie drzwi. Możemy, nie wyjmując smartfona z kieszeni, zapukać w szybkę dwa razy, a zamek także się odblokuje. Opcja trzecia, to zapukanie do drzwi. Wtedy smart zamek rozpozna, że właściciel jest w pobliżu, ponieważ znajdzie przy nim zsynchronizowanego smartfona.

Wiele rozwikłanych wątpliwości

Prostota działania w tym przypadku okazała się kluczem do osiągnięcia sukcesu. Sesame do dziś zebrało ponad 7 tys. zamówień i na ich realizację zebrało ponad 1,5 miliona dolarów, choć nie było to takie łatwe. Gdy autorzy kampanii wystartowali ze zbiórką, Internauci mieli wiele wątpliwości. Jedna z najczęstszych dotyczyła dopasowania Sesame do swojego zamka do drzwi.

Dlatego zainteresowani zbiórką zaczęli do autorów wysyłać zdjęcia swoich zamków z zapytaniem, czy Sesame będzie działać z nimi. Odpowiedź była twierdząca, czego dowodem jest opublikowana grafika, z przykładami zamków kompatybilnych z Sesame. Autorzy kampanii pokazali także inną możliwość wykorzystania swojego urządzenia.

Dziurka od klucza

Jeśli uważasz, że twój zamek ma specyficzny uchwyt od strony wewnętrznej, Sesame możesz nałożyć na zamek z dziurką od klucza. Wystarczy włożyć klucz do zamka i na niego nałożyć nakładkę. Wtedy każde polecenie otwarcia drzwi zosatnie wykonane na kluczu, który odblokuje wejście do pomieszczenia. Taka komunikacja ze wspierającymi okazała się pomocna.

Ci zdobywali jeszcze większe zaufanie do autorów kampanii i w ciągu pierwszego tygodnia od startu wsparli zbiórkę 500 tys. dolarów (choć celem było zebranie 100 tys. dolarów). Po miesiącu trwania kampanii, autorzy Sesame zebrali 1,5 miliona dolarów. Od tego czasu zajęli się produkcją zamków i wysłaniem ich do wspierających.