Ta nakładka sprawi, że przestaniemy chrapać. Jej twórcy zebrali 1,5 mln dolarów na produkcję

Dodane: 05.12.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– Silent Partner SmartPatch to innowacyjna technologia audio, która eliminuje dźwięk chrapania – zapowiadają twórcy kampanii na IndieGoGo. Wyprodukowli oni nakładkę na nos, której zadaniem jest wygłuszenie za pomocą dźwięków odgłosów chrapania. W produkt uwierzyło 16 tys. wspierających.

Na zdjęciu: nakładka SmartPatch | fot. materiały prasowe

Kilka dni temu pisaliśmy o urządzeniu Muzo, który po przyczepieniu do okna wygłusza dźwięki przychodzące z ulicy. Do tego działania wykorzystuje system kontrdźwięków, dzięki którym nie słyszymy tego, co dzieje się na zewnątrz budynku. Z podobnej technologii skorzystali autorzy SmartPatch. Ich nakładka na nos pozwala wyciszyć dźwięki wydawane podczas spania.

90 milionów Amerykanów chrapie

– Chcemy pomóc Tobie, Twoim przyjaciołom, Twojej rodzinie i milionom ludzi na całym świecie, by mogli cieszyć się nocną ciszą i poprawić jakość ich snu. Dlatego stworzyliśmy rewolucyjny produkt, który wycisza chrapanie, czyli odgłosy, które nam wszystkim przeszkadzają – mówi Yoni Bazak, jeden z pomysłodawców SmartPatch. Razem z zespołem na ten cel utworzył kampanię na IndieGoGo.

Swój produkt skierowali przede wszystkim na rynek amerykański, bo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają ogromny problem z chrapaniem. Ponoć 90 milionów z nich chrapie (z czego 37 milionów robi to codziennie). Zespół Silent Partner chce pomóc im w spędzaniu spokojnych nocy, ale i w poprawieniu jakości ich snu. Jak działa nakładka SmartPatch?

Uniwersalny problem: hałas

Nakładka po nałożeniu na nos w czasie rzeczywistyn wykrywa amplitudę i częstotliwość chrapania i tworzy falę dźwiękową z owdróconą fazą. W opisie produktu czytamy wyjaśnienie działania nakładki, oparte na podstawowych prawach fizyki. Interferencja dwóch linii fal dźwiękowych działa destrukcyjnie i zasadniczo wygładza dźwięki.

SmartPatch nie tłumi jednak dźwięków w zarodku, ale sprawia, że w odległości ok. 20 cm od nosa, dźwięk staje się mniej słyszalny, dzięki czemu nie jest tak silny, jak przed nałożeniem nakładki. – Trudno znaleźć produkt, który działa dla wszystkich chrapiących, bo ludzie chrapią z różnych powodów. Dlatego Silent Partner koncentruje się na tym, co jest uniwersalne – na hałasie – mówi Netanel Eyal.

Cel: 40 tys. dolarów

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem