Ta opaska uspokoi Cię. Gdy zaczniesz się stresować, podsunie pomysły na wyluzowanie się

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

The WellBe to opaska na rękę przypominająca smartwatcha. Po jej założeniu i pobraniu aplikacji mobilnej, możemy ustalić, kiedy powinna zareagować na nasz poziom stresu. Odkryje go kontrolując nasze tętno. Gdy wzrośnie, na ekranie smartfona otrzymamy sposoby na wyluzowanie się.

1. Antystresowa opaska

Opaska/bransoletka The WellBe powstała po to, by uspokoić każdego, kto pracuje na wysokich obrotach. Gdy w pracy zawsze dużo się dzieje, a my nie potrafimy poradzić sobie ze stresem, warto mieć przy sobie takie urządzenie jak The WellBe. Oprócz tego, że przypomni nam, że nie powinniśmy się tak denerwować, zaproponuje rozwiązanie tego problemu. A na to ma cztery sposoby: głębokie oddechy, słuchanie muzyki, medytacja czy wyobrażanie sobie ciepłych i spokojnych miejsc.

The WellBe będzie cały czas „trzymał rękę na pulsie” i monitorował co nas najbardziej stresuje. Dzięki temu, gdy następnym razem zaplanujemy spotkanie z X, aplikacja będzie wiedziała, że zawsze rozmowa z tą osobą wywołuje u nas jakiś lęk i zaproponuje odprężenie się przed wyjściem z biura. Pokaże też, w których godzinach najbardziej się stresujemy, i który dzień tygodnia sprawia, że oddychamy coraz szybciej. Za każdym razem, gdy zaczniemy się denerwować The WellBe zaproponuje np. wyjście do pobliskiego parku.

O tym,  jak działa The WellBe w praktyce dowiecie się z poniższego filmu:

https://youtu.be/BjjLA0O8Xa8

2. Opaska przeciw kontuzjom

Świat technologii zainteresował się opaskami, które potrafią dużo. Nie tylko mierzyć i reagować na stres, jak to jest w przypadku The WellBe, ale np. chronić przed kontuzjami. Takie zadanie postawili sobie twórcy LEO, którzy stworzyli opaskę na nogi. Jej docelowymi użytkownikami mają być cykliści i biegacze, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na kontuzję mięści nóg. LEO mierzy aktywność mięśni, ich zmęczenie, ilość kwasu mlekowego i podpowiada, kiedy powinniśmy uzupełnić wodę w organiźmie. 

O tym,  jak działa LEO w praktyce dowiecie się z poniższego filmu:

3. Zegarek dla pływaków

Rejestruje przepłynięty dystant, tempo i puls zawodnika, liczbę spalonych kalorii i czas spędzony w wodzie. Te wszystkie funkcje spełnia Swimmo, polski wynalazek, który jest nazywany zegarkiem dedykowanym pływakom. Jego zadaniem jest wsparcie profesjonalistów i amatorów pływania tak, by mogli łatwiej dostosowywać trening do potrzeb. Wystarczy założyć go na rękę i wskoczyć do basenu. Od momentu, gdy zaczniemy pływać, Swimmo zacznie swoje pomiary. Wyniki mogą pomóc w osiągnięciu założonego celu.

Obejrzyj poprzedni odcinek cyklu pt. Wideo dnia.