Ta szczoteczka nagra film podczas mycia zębów. Trafi na rynek w 2017 roku

ta szczoteczka nagra film podczas mycia zebow trafi na rynek w 2017 roku
Udostępnij:
Zwykle do mycia zębów wystarczy szczoteczka, nić dentystyczna i płyn do płukania jamy ustnej. Najwyraźniej innego zdania jest stomatolog z Chicago. Stworzył on elektryczną szczoteczkę, która nie tylko umyje zęby, ale także nagra film.

Obraz trafi na smartfon

Jak wszystkie szczoteczki elektryczne, Prophix także posiada akumulator, podstawę ładującą i oczywiście ruchomą główkę, którą zaraz po zużyciu można wymienić na nową. Przy czym ma być to bardziej inteligentne rozwiązanie niż te, które do tej pory można było znaleźć na półkach sklepowych. Twórcy urządzenia wyposażyli bowiem Prophix w niewielką kamerę, moduł Bluetooth i Wi Fi oraz napisali dedykowaną mu aplikację mobilną.

I tak podczas mycia zębów wcześniej wspomniana kamera rejestruje obraz z jamy ustnej, który następnie w czasie rzeczywistym wyświetla się na ekranie smartfona. Dzięki temu użytkownik wie, które miejsca należy jeszcze szczotkować, a które są już czyste. Ponadto może wykonać zdjęcia, archiwizować je i porównywać z wcześniejszymi. Tym samym będzie śledzić postępy, a gdy zaobserwuje niepokojące zmiany, może o nich dać znać dentyście podczas najbliższej wizyty.

299 dolarów w przedsprzedaży

Craig Kohler, stomatolog i autor projektu, tłumaczy, że podczas leczenia swoich pacjentów wykorzystuje kamery do monitorowania jam ustnych. Dzięki temu osoby odwiedzające jego gabinet mają podobno większą świadomość stanu własnego zdrowia, co z kolei sprzyja higienie i tworzeniu pozytywnych nawyków. Dlatego postanowił zaimplementować kamerę w szczoteczce elektrycznej, aby każdy mógł samodzielnie w domu lepiej dbać o stan zębów.

Póki co Prophix dostępny jest w przedsprzedaży za 299 dolarów (regularna cena to 399 dolarów), a zamówić go mogą jak na razie jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i to tylko ci, którzy posiadają iPhone’y. Okazuje się bowiem, że aplikacja mobilna dostępna jest wyłącznie dla systemu iOS. Ten stan rzeczy nie potrawa jednak długo i oprogramowanie trafi wkrótce do sklepu Google Play, a szczoteczkę będzie można kupić również w innych regionach świata.

fot. materiały prasowe