Talent Alpha wygrał światową edycję konkursu Unleash World w Paryżu

Dodane: 25.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Polski startup Talent Alpha został zwycięzcą prestiżowej konferencji Unleash World w Paryżu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych przyszłości pracy i technologii w branży HR, o tej konferencji mówi się „Epicenterum rewolucji na rynku pracy”.  I właśnie tam polska firma otrzymała nagrodę Grand Prix.
Podczas konferencji wystąpiło 250 spikerów z czołowych firm, zaprezentowało się 200 wystawców i 100 startupów, a całość obserwowało 4500 uczestników. Można powiedzieć, że nie ma lepszego miejsca na wyróżnienie firmy, które to wyróżnienie zebrał w tym roku polski startup Talent Alpha.

– Naszą misją jest uwalniać talenty – po angielsku to Unleash Talent. Dlatego podwójnie cieszymy się z nagrody na konferencji, której nazwa i cała tematyka idealnie oddaje to nad czym pracujemy. Wierzymy, że każdy z nas ma swoje mocne strony, potrzebuje tylko właściwego projektu i otwartych możliwości, by je rozwinąć. Wierzymy także, że nasze przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i mogą zdobyć świat, jeśli tylko będą miały odpowiednią platformę współpracy z globalnymi klientami – powiedział Przemysław Berendt, założyciel i prezes Talent Alpha.

Startup stworzył platformę technologiczną w ramach której, w oparciu o Talent Science dopasowuje dostawców usług IT z dużymi klientami. Dzięki temu duże firmy mogą łatwiej i sprawniej znajdować specjalistów na rynku. To bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza w czasach, kiedy na rynku technologicznym brakuje pracowników, a tradycyjny model rekrutacji jest czasochłonny.

Osoby poszukujące specjalistów z sektora IT mogą za pośrednictwem platformy mogą przeszukiwać kandydatury osób, które mogą podjąć się pracy praktycznie od zaraz. Przy każdym kandydacie znajdują się informacje o jego umiejętnościach oraz potwierdzenie tych umiejętności wynikami wewnętrznych i zewnętrznych testów. Natomiast sami kandydaci dostają informacje zwrotne o tym co powinni jeszcze dopracować w swoim wirtualnym CV.

Startup powstał w 2018 roku, a już w tym roku otrzymał od funduszu Aper Ventures finansowanego ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju pokaźne dofinansowanie w wysokości 18,5 mln złotych. Po tym jak Fundusze PFR Otwarte Innowacje (OI) otworzyły możliwości dla spółek, które poszukują większego kapitału, to największa ich inwestycja.

HR musi przejść rewolucję

Rynek pracowników jest w ostatnich latach trudny. Ciężko o dobrych pracowników, a o specjalistów tym bardziej. W sektorze IT jest szczególnie ciężko, obecnie w Polsce w tej branży pracuje blisko 300 tys. osób, a za dwa lata ma brakować kolejnych 90 tys. pracowników. Te smutne statystyki powodują, że pracodawcy nie tylko muszą dbać o sprawną rekrutację, ale również o utrzymanie specjalisty. W tym celu często sięgają po nowe technologie i tu dobrym przykładem jest rozwiązanie startupu HRmapa.pl.

Firma stworzyła platformę za pośrednictwem której można wykonać zdalne, zautomatyzowane testy osobowościowe i badania opinii pracowniczych. Obecnie twórcy rozwiązania pracują nad wprowadzeniem do systemu rozwiązania sztucznej inteligencji. Dla pracodawcy oznacza bezpłatną realizację badania i raport wynikowy w ciągu kilku sekund. Szef otrzyma nie tylko pomiar swojej firmy, ale też porówna je ze średnią ogólnopolską i w swojej branży. Jeśli reprezentuje np. firmę IT, dowie się jak opinie i postawy jego załogi mają się do średniej w tej branży.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem