Tar Heel Capital Pathfinder inwestuje w cyfrową dystrybucję gier w technologii blockchain

Dodane: 17.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

DifferentPlatform.com została doceniona przez grupę funduszy technologicznych oraz inwestora prywatnego. Spółka pozyskała 1,5 mln zł na stworzenie platformy cyfrowej dystrybucji gier. Premiera planowana jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

W 2018 roku globalny rynek gier na PC – zarówno w pudełkach, jak i dostępnych cyfrowo – osiągnął łączną wartość prawie 33 mld dolarów. Za 80 proc. wartości sprzedaży odpowiada dystrybucja cyfrowa. Grzegorz Szabla oraz Bartłomiej Skarbiński, byli menedżerowie globalnej platformy wymiany dóbr cyfrowych Kinguin, doskonale znają ten rynek. Szabla i Skarbiński są twórcami DifferentPlatform.com – kompletnego ekosystemu dystrybucji gier cyfrowych. Projekt, który swoją premierę będzie miał w trzecim kwartale 2019 roku, pozyskał w rundzie seed 1,5 mln zł. Inwestorami DifferentPlatform.com zostali fundusz venture capital z grupy Tar Heel Capital Pathfinder oraz inwestor prywatny związany z branżą gamigową.

– DifferentPlatform.com będzie łączyła trzech głównych uczestników rynku dystrybucji gier – graczy, producentów i wydawców gier oraz liderów opinii. Wprowadzimy usługi, których do tej pory nie było na rynku, jak np. odsprzedanie przez gracza używanej cyfrowej wersji gry. DifferentPlatform.com umożliwi przeprowadzenie takiej transakcji w technologii blockchain. Zarobi przy tym nie tylko właściciel gry, ale również jej producent, z którym chcemy się dzielić zyskiem ze sprzedaży – mówi Grzegorz Szabla, współwłaściciel DifferentPlatform.com

Właściciele platformy chcą w pierwszej kolejności pozyskać do współpracy średnich i małych producentów gier. To właśnie ich produkcje znajdą się w ofercie DifferentPlatform.com. Jak twierdzi Bartłomiej Skarbiński, współwłaściciel platformy, tworzony przez nich ekosystem będzie wspierał niezależnych producentów gier.

– Od działań marketingowych przez współpracę z liderami opinii aż po sfinansowanie produkcji w modelu crowfundingowym. To wszystko oferujemy na przejrzystych i transparentnych zasadach. Chcemy być alternatywą dla platform należących do gigantów tego rynku – dodaje Skarbiński.

DifferentPlatform.com została doceniona przez inwestorów. Spółka została częścią portfela grupy funduszy Tar Heel Capital Pathfinder.

– W biznesie stawiamy na ludzi. Grzegorz i Bartłomiej to osoby z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim w branży gier. Zidentyfikowali problemy w cyfrowej dystrybucji gier i naszym zdaniem znaleźli właściwie ich rozwiązania. Najważniejsza jest teraz egzekucja, a nie sam pomysł, bo nawet najlepszy pomysł źle zrealizowany jest tylko koncepcją – mówi Arkadiusz Seńko, partner zarządzający grupą Tar Heel Capital Pathfinder

Tar Heel Capital Pathfinder bazując na posiadanych kompetencjach technologicznych buduje globalne biznesy internetowe ze szczególnym naciskiem na najszybciej rozwijające się branże. Taką bez wątpienia jest branża gamingowa, w której Pathfinder aktywnie uczestniczy i realizuje kolejne transakcje.

W portfelu THC Pathfinder oprócz DifferentPlatform.com, Unikrn oraz Vortex znajdują się jeszcze m.in. Interview Me, Plum Research, ShinyBox, Shorte.st oraz Woodpecker.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem