TAURON i KGHM Polska Miedź rozpoczynają współpracę na rzecz rozwoju elektromobilności

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

TAURON i KGHM Polska Miedź rozpoczną współpracę w obszarze budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz działań proekologicznych.

List intencyjny w sprawie współpracy został podpisany 18 października podczas odbywającego się w Siedlcach Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Podpisane porozumienie zakłada, w pierwszym etapie, uruchomienie stacji szybkiego ładowania w strategicznych dla KGHM oraz TAURON lokalizacjach. Szybkie stacje ładowania (DC) pozwalają na naładowanie samochodu elektrycznego zaledwie w pół godziny.

– TAURON rozwijając swoją ofertę elektromobilności jest otwarty na współpracę z dużymi koncernami przemysłowymi i samorządami. Współpraca z KGHM stanowi dla nas kolejny krok w budowie bazowej sieci infrastruktury ładowania, która ma zapewnić komfort poruszania się samochodem elektrycznym po południowej Polsce. Ponadto liczymy na uzyskanie efektu synergii z dotychczasowych działań obu firm – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Wspólne działania TAURON i KGHM będą dotyczyć również rozwoju carsharingu i poprawy efektywności zużycia energii elektrycznej.

Jeszcze przed grudniowym Szczytem Klimatycznym w Katowicach TAURON uruchomi system 22 terminali ładowania samochodów elektrycznych. Ta bazowa infrastruktura będzie służyła m.in. usłudze carsharingu. Już jesienią użytkownicy będą mogli wypożyczyć jeden z 20 samochodów dostępnych we flocie operatora.

Za prowadzenie działań w zakresie podpisanego listu intencyjnego w Grupie TAURON jest odpowiedzialna spółka Magenta Grupa TAURON. Spółka ta powstała w ubiegłym roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.