Tauron, Kross, Ampuls i techBrainers pomogą polskim startupom. Rusza nowy program pilotażowych wdrożeń – PilotMaker

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jeśli Twój startup chce skorzystać z doświadczenia takich firm jak Tauron, Kross i Ampuls, powinieneś wziął udział w tym wydarzeniu. Już 13 lutego w Willi Goldsteinów w Katowicach odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Biorąc w nim udział, poznasz ludzi, którzy zmienią Twój biznes.

– Będzie to kompleksowe spotkanie informacyjne i networkingowe dające młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker, a także wzięcia udziału w sesji speed dating z ekspertami z firm Tauron, Kross i Amplus – mówi Leszek Zaremba, Koordynator Operacyjny Pilot Maker, Innovation Manager techBrainers.

Zdaniem Zaremby, poznanie wyzwań, które zakomunikowały duże przedsiębiorstwa oraz sesja krótkich randek pozwoli startupom i korporacjom na ocenę potencjału współpracy i finalnie na zgłoszenie się startupu do udziału w programie. A jest o co walczyć, bo startupy zakwalifikowane do projektu otrzymają do 200 tys. zł finansowania + 50 tys. zł na usługi proinnowacyjne i doradztwo. Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz na stronie: http://pilotmaker.pl.

Na zdjęciu: Magdalena Jackowska-Rejman – CEO techBrainers, Jarosław Broda – Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju, Grupa Tauron 

– W programie Pilot Maker kładziemy duży nacisk na wyzwania zdefiniowane przez firmy Tauron, Kross i Amplus. Podam przykład z firmy Amplus – producenta i dystrybutora świeżych owoców i warzyw. Jednym z wyzwań Amplusa jest stworzenie systemu, który pozwalałby zarządzać i optymalizować produkcję rolno – spożywczą, uwzględniając trendy rynkowe i prognozy zbytu poszczególnych produktów w kolejnych latach. Startup, który posiada rozwiązanie o zbliżonej funkcjonalności jest gotowym kandydatem do udziału w Pilot Makarze. Wspólnie z Partnerami zdefiniowaliśmy łącznie 86 wyzwań – ich szczegółowa lista jest opublikowana na stronie projektu i dostępna dla wszystkich zainteresowanych – podkreśla Magdalena Jackowska-Rejman, Kierownik Projektu Pilot Maker, CEO techBrainers.

– Udział naszej firmy w tym przedsięwzięciu to zarówno okazja do rozbudowania doświadczenia w modelu Open Innovation, ale również, w przypadku powodzenia Pilot Maker, transfer wiedzy, pomiędzy startupami a naszą firmą. Tauron korzysta z innowacyjnego podejścia tworzonego w startupach, natomiast młodzi przedsiębiorcy dostają możliwość wdrożenia swoich nowatorskich produktów i rozwiązań – tłumaczył Jarosław Broda, Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju Tauron Polska Energia S.A.

Wydarzenie w Katowicach będzie dwuczęściowe. Pierwsza część spotkania kierowana jest do szerokiego grona firm zainteresowanych rozwojem w obszarze innowacji i dołączeniem do grona społeczności R&D Club – zrzeszającej już ponad 120 członków z całej Polski (zarówno dużych, średnich jak i małych przedsiębiorstw). Natomiast druga część spotkania dedykowana jest startupom zainteresowanym programem Pilot Maker i spotkaniem z ekspertami firm Tauron, Kross, Amplus i techBrainers.

techBrainers R&D Club to obok Instytutu Fraunhofera oraz Stowarzyszenia Top 500 Innovators partner merytoryczny programu Pilot Maker.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

PLANOWANA AGENDA:

CZĘŚĆ I – ŚNIADANIE R&D CLUB – Jak analizować projekty R&D?

09:00 – 09:30 – Rejestracja, integracja

09:30 – 09:35 – Przywitanie| Urząd Miasta Katowice, techBrainers, Tauron

09:35 – 09:45 – Krótka prezentacja R&D Club | techBrainers

09:45 – 12:00 – Jak analizować projekty R&D? | Instytut Fraunhofera

12:00 – 12:30 –  Rozmowy kuluarowe

CZĘŚĆ II – PILOT MAKER INFODAY

12:30 – 12:50 – Ale o co chodzi z tym Pilotem? | techBrainers

12:50 – 13:50 – Obszary wyzwań dużych przedsiębiorstw:

12:50 – Pokochać startupy z wzajemnością | Tauron

13:10 – Semper in altum! – czyli jak urosnąć z Amplusem | Amplus

13:30 – A bike, eBike – rowerowa rewolucja Krossa | Kross

14:00 – 16:00 – Startup Speed Dating* (7 równoległych „stolików randkowych” z udziałem firm: Tauron, Kross, Amplus oraz techBrainers)

 

Wydarzenie ma charakter otwarty. Rejestracja na nie odbywa się poprzez formularz: https://techbrainers.typeform.com/to/Yi2KVs

* Dla startupów zainteresowanych udziałem w sesji speed dating wymagana jest rejestracja do dnia 9 lutego. 

Publikacja powstała we współpracy z techBrainers