TAURON poszukuje startupów energetycznych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

TAURON poszukuje startupów energetycznych

Udostępnij:

Zastosowanie Internetu Rzeczy w domach i miastach, nowoczesna obsługa klienta, czy też rozwijanie inteligentnych sieci energetycznych to obszary, w których TAURON poszukuje chętnych do współpracy startupów w czwartej edycji Programu KPT ScaleUp.

Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego innowacyjne firmy z obszaru Przemysłu 4.0 mają czas do 21 października. Formularz dostępny jest na stronie gust.com/programs/kpt-scaleup-2019-ii

Akcelerator prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty wspierać będzie rozwój szeroko rozumianego Industry 4.0 w Polsce. Poprzez bogaty program wsparcia dla młodych firm oraz stworzenie komfortowych warunków współpracy między nimi, a już uznanymi i cenionymi nie tylko w Polsce, ale i na świecie markami, KPT ScaleUP chce wzmocnić ideę czwartej rewolucji przemysłowej.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby TAURON pozostał liderem transformacji energetycznej w Polsce. Kluczowymi obszarami zmian są energetyka rozproszona, innowacje z przewodnią rolą digitalizacji oraz klientocentryczność. Dlatego w nowym naborze oczekujemy projektów z obszaru smart home, smart city, przemysłu 4.0, nowoczesnej obsługi klienta B2B i B2C czy inteligentnych usług sieciowych. – tłumaczy Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, machine learning, dane w chmurze i data mining – to priorytety rozpoczynającego się dziś i trwającego do 21 października naboru. By efekt akceleracji był jak najbardziej konkretny, każdy z odbiorców technologii stworzył szczegółową listę wyzwań rozwojowych, nad rozwiązaniem których w pierwszej kolejności chciałby pracować.

Grupa TAURON stawia na wykorzystanie chatbotów, machine learning i AI do usprawnienia obsługi klienta oraz cyfryzacji sprzedaży. Pożądane będą też rozwiązania z obszaru Smart Home oraz pomysły, które przyczynią się do automatyzacji procesów przemysłowych i usług w zakresie zarządzania energią.

– Aplikować do KPT ScaleUP może każdy startup, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firmy przemysłowe będące partnerami akceleratora, m.in. Grupa TAURON – wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP. – Takie rozwiązanie należy opisać w formularzu zgłoszeniowym, który następnie zostanie szczegółowo oceniony przez zespół KPT ScaleUP oraz odbiorców technologii. Autorzy najlepszych pomysłów – czyli takich, które najściślej wpisują się w priorytety partnerów oraz najpełniej odpowiadają na ich potrzeby – zostaną zaproszeni do sześciomiesięcznego programu akceleracji – dodaje Bartosz Józefowski.

Przewodnik po rekrutacji można pobrać ze strony internetowej akceleratora.

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.