Taxi5 najlepszym pomysłem na biznes według Sławomira Lachowskiego

Dodane: 30.01.2013

Mam Startup

Udostępnij:

25 stycznia podczas spotkania z cyklu Business Mixer w AIP Business Link Warszawa wspólnie z gościem specjalnym, twórcą sukcesu MultiBanku i mBanku, Sławomirem Lachowskim, rozważaliśmy źródła i charakter innowacji. Nominację do tytułu Startup Roku zdobyła firma TAXI5.

25 stycznia podczas spotkania z cyklu Business Mixer w AIP Business Link Warszawa wspólnie z gościem specjalnym, twórcą sukcesu MultiBanku i mBanku, Sławomirem Lachowskim, rozważaliśmy źródła i charakter innowacji. Nominację do tytułu Startup Roku zdobyła firma TAXI5.


Podczas styczniowego wydarzenia Business Mixer zastanawialiśmy się nad nowoczesnym wymiarem innowacji. Gościem specjalnym był Sławomir Lachowski, autor bezprecedensowego sukcesu MultiBanku i mBanku, ekonomista, ekspert z dziedziny zarządzania, który podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami na temat wprowadzania na rynek nowatorskich usług i możliwości. Zdaniem Lachowskiego innowacja jest kombinacją posiadanej wiedzy, doświadczenia i możliwości wykorzystywania najnowszych technologii, które coraz szybciej stają się ogólnodostępne. Lachowski, który obecnie prowadzi firmę doradztwa strategicznego SL Consulting, podzielił się z publicznością swoimi doświadczeniami biznesowymi oraz udzielił wielu inspirujących rad zebranej publiczności.

Podczas spotkania Business Mixer swój model biznesowy przedstawiły 3 firmy, które rywalizowały o nominację do tytułu Startup Roku 2013. Jako pierwszy zaprezentował się BlaBlaCar, serwis społecznościowy łączący kierowców z osobami poszukującymi przejazdu na danej trasie. Ten pomysł na biznes zapewnia oszczędność podróżowania, stawia na ekologię, natomiast portal zintegrowany z mediami społecznościowymi, przez który dokonywać można rezerwacji, buduje poczucie bezpieczeństwa. Jako drugi zaprezentował się Patryk Porębski z Hilgrow. Reprezentant firmy opowiedział o realizowanych dotychczas projektach oraz o swoich planach uczestnictwa w rewolucji cyfrowej, jaką jest wykorzystanie technologii big data, czym wywołał wiele pytań od ekspertów i publiczności. Ostatnią firmą biorącą udział w rywalizacji startupów z ekosystemu Business Link był projekt TAXI5. Jest to darmowa aplikacja mobilna integrująca taksówki różnych korporacji, która dzięki geolokalizacji pozwala na szybkie zamawianie pojazdu jednym przyciskiem znajdującym się na pulpicie smartphone’a. Technologia funkcjonowania TAXI5 wywołała prawdziwą burzę pytań. Sławomir Lachowski oraz Prezes Polski Przedsiębiorczej Dariusz Żuk, którzy tego dnia oceniali wystąpienia firm, nie mieli wątpliwości co do zwycięstwa TAXI5, jako projektu o najbardziej innowacyjnym pomyśle i skalowalności.

Zwycięzca otrzymał od T-Mobile, Partnera Strategicznego Polski Przedsiębiorczej, nagrodę w postaci mentoringu z dedykowanym ekspertem. Ponadto wszystkie elementy ekosystemu Polski Przedsiębiorczej przyznały firmie nagrody, które dadzą jej możliwości dołączenia do systemu usług B2B Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, udziału w spotkaniu Seed Mixer lub Seed Up, organizowanym przez AIP Seed Capital, a także wykorzystania aż 1.000 złotych na wynajem sal na biznesowe spotkania lub konferencje w dowolnej lokalizacji AIP Business Link. Ponad to Bankier.pl przeprowadzi wywiad ze zwycięzcą, aby odbiorcy mogli dowiedzieć się więcej o jego pomyśle.

Spotkanie poprowadziła redaktor serwisu Bankier.pl – Anna Drozd, a na stronach internetowych głównego patrona medialnego cyklu Business Mixer – Bankier.pl, będzie można znaleźć wideo-relację z wydarzenia.

Styczniowy Business Mixer wspierała firma Getabike (oficjalny dystrybutor holenderskiej marki rowerów Project 346 w Polsce), Scorise (projektowanie stron www, obsługa kampanii marketingowych) i EnergyHouse (firma oferująca inteligentne rozwiązania dla domu).

Partnerami Business wydarzenia byli: T-Mobile (Partner Strategiczny Polski Przedsiębiorczej), Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga (Partner Merytoryczny Polski Przedsiębiorczej) oraz Johnnie Walker.

źródło: informacja prasowa