Taxify ruszyło w Lublinie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Od czwartku, 25 października br., mieszkańcy Lublina mogą zamawiać przejazdy przez aplikację Taxify. Platforma łącząca kierowców i pasażerów powstała w Estonii w 2013. W Polsce działa od 2016, a Lublin jest ósmym miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z tego rozwiązania.

Taxify jest najszybciej rozwijającą się aplikacją ride-sharingową w Europie i Afryce. W znacznym stopniu przyczynił się do tego niezwykle dynamiczny rozwój w Polsce – od początku tego roku z Taxify zaczęli korzystać pasażerowie aż w 7 lokalizacjach. O popularności tego rozwiązania może świadczyć fakt, iż w czerwcu Taxify zanotowało dwa razy większą liczbę przejazdów w Polsce niż miesiąc wcześniej. Globalnie z aplikacji korzysta już ponad 15 mln osób w ponad 50 miastach.

Plany rozwoju aplikacji w Polsce zakładają udostępnienie jej jeszcze w co najmniej 3 miastach do końca roku. Firma nie zamierza zwalniać tempa, mimo projektu niekorzystnych zmian w Ustawie o transporcie i czasie pracy kierowców, które trafiły do Rady Ministrów w zeszłym tygodniu. – Od początku działalności Taxify jesteśmy otwarci na dialog i współpracę z władzami w krajach, w których działa nasza aplikacja. Nie inaczej jest w Polsce. Aktualne propozycje zmian w Ustawie o transporcie wydają się pomijać fakt, że w Polsce bardzo wiele osób korzysta z aplikacji do zamawiania przejazdu, a popularność tej formy transportu stale rośnie. Mamy jednak nadzieję, że jest szansa na wypracowanie nowoczesnych, znoszących niepotrzebne bariery biurokratyczne, rozwiązań, które przede wszystkim pozwolą zadbać o komfort i bezpieczeństwo pasażerów – deklaruje Alex Kartsel, Country Manager Taxify w Polsce.