Taxly rewolucjonizuje obsługę księgową przez Internet. Wreszcie ktoś robi to DOBRZE!

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Zgodnie z danymi GUS, miesięcznie w Polsce rejestruje się około 30 tys. nowych działalności gospodarczych i 5 tys. spółek kapitałowych. Większość z nich potrzebuje wyspecjalizowanej obsługi księgowej.

Filip Kokoszyński i Piotr Dobrowolski, założyciele Taxly | fot. materiały prasowe

Dotychczasowe doświadczenia przedsiębiorców z internetowymi biurami rachunkowymi były różne –  nie zawsze w pełni zadowalające. Od ponad roku rynek ten rewolucjonizuje Taxly, które oferuje obsługę działalności gospodarczych i spółek, łącząc zalety internetowego biura rachunkowego z tradycyjną księgowością. Wreszcie ktoś robi to dobrze! 

Księgowość przez Internet? Nie tak łatwo! 

Internetowe biura rachunkowe funkcjonują w Polsce już od kilku lat, ale ich udział w rynku ciągle jest niewielki. Większość podmiotów stawia na bezpośredni kontakt z biurem, ceni możliwość uzyskania doradztwa i obawia się rozliczeń via Internet. Często są to obawy uzasadnione. 

– Przy pełnej automatyzacji procesu, która występuję w wielu tego typu usługach, zdarzają się błędy i niedociągnięcia – klienci skarżą się, że są pozostawieni sami sobie. Udowadniamy, że nowoczesność da się połączyć z tradycyjnym podejściem księgowym i dlatego w Taxly oprócz nowoczesnych narzędzi stawiamy na bezpośredni kontakt i wsparcie dla klienta. Wystawia on jedynie faktury i przekazuje nam dokumenty kosztowe, resztą zajmuje się księgowy. Zapewniamy także reprezentację w razie konieczności kontaktu z ZUS czy Urzędem Skarbowym i obsługę przez dedykowaną, zawsze tą samą osobę, z którą klient może być na „Ty” –  mówi Piotr Dobrowolski – współzałożyciel i główny księgowy Taxly. 

Obsługa spółek przez Internet? Da się! 

Oprócz rozliczeń działalności gospodarczych, którą oferuje wiele firm, Taxly stawia na obsługę pełnej księgowości dla spółek. Jest to usługa, którą oferują głównie biura tradycyjne, zwykle dość droga, ponieważ wymagająca większego nakładu pracy, doświadczenia i wiedzy księgowego. 

Dzięki elastycznym abonamentom i automatyzacji procesów księgowych Taxly oferuje obsługę spółek od 299 zł miesięcznie – w cenie oprócz typowych usług księgowych znajdziemy doradztwo, przeniesienie księgowości ze starego biura rachunkowego, rozliczenia pracowników, wysyłkę deklaracji i plików JPK do US, reprezentację firmy podczas rutynowej kontroli lub audytu, a nawet darmowy transfer dokumentów – kurier odbiera je od klienta raz w miesiącu na koszt Taxly.

Klienci to lubią

Taxly od startu firmy w 2017 r. zaufało już ponad 100 przedsiębiorców, a firma szybko rośnie. 

– Nasi klienci to głównie startupy, które potrzebują elastycznej i wygodnej usługi księgowej, w dobrej cenie. Stawiamy na nowoczesność, bezpośredniość i przejrzystość. Z nami klient może być na Ty – może porozumiewać się przez komunikator, w razie potrzeby zadzwonić, dopytać, zawsze po drugiej stronie zastanie dedykowaną jemu osobę. Staramy się wypełnić lukę, która wiązała się z niedostatecznym skupieniem na potrzebach klienta. Mamy przyjazny internetowy panel klienta, usługi ułatwiające prowadzenie biznesu (np. automatyczne przypomnienia o płatności wysyłane do kontrahentów) i przede wszystkim słuchamy tych, którzy nam zaufali – mówi Filip Kokoszyński, współzałożyciel Taxly. 

Z opinii zebranych przez Taxly wynika, że poleca je blisko 80% użytkowników. Startup rozumie klientów – wie czego potrzebują nowopowstające firmy i startupy właśnie. Istnieje więc spora szansa, że bariery w rozwoju nowoczesnej obsługi księgowej udało się z sukcesem pokonać. 

– Plan na ten rok? Przekroczyć liczbę 300 obsługiwanych firm. Patrząc na poziom przyrostu naszych klientów, jesteśmy na dobrej drodze – kończy Kokoszyński.

O Taxly

Taxly (www.taxly.pl) powstało w kwietniu 2017 jako w pełni internetowe biuro rachunkowe. Obsługuje zarówno działalności gospodarcze jak i spółki z o.o. (czyli np. startupy) – taką księgowość oferują przez Internet jedynie banki. Taxly stawia na innowacje, chce być na czasie i elastyczne dla klienta. 

Pomysłodawcą Taxly jest Filip Kokoszyński, posiadający blisko 10-letnie doświadczenie w projektowaniu serwisów internetowych i aplikacji. Pracował między innymi dla money.pl, Wirtualnej Polski czy TVN a także odpowiedzialny jest za reaktywację portalu dla kobiet iWoman.pl. Piotr Dobrowolski odpowiada natomiast za procesy księgowe i wartość merytoryczną w firmie będąc jej głównym księgowym. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości firm: od działalności gospodarczych po spółki kapitałowe.