TDJ Pitango Ventures

Dodane: 07.02.2019

Mam Startup

Udostępnij:

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital. Inwestuje w innowacyjne technologicznie startupy o globalnym potencjale. Koncentruje się na projektach tworzonych przez firmy w fazie wczesnego wzrostu (startup) oraz wzrostu (growth). W przypadku ciekawych projektów inwestuje również na etapie seed oraz pre-seed.

Wielkość funduszu TDJ Pitango Ventures wynosi 55 mln USD. Planowany okres działalności funduszu to 10 lat.

TDJ Pitango Ventures powstał w oparciu o potencjał polskiej grupy przemysłowej TDJ oraz izraelskiego funduszu Pitango Venture Capital. Wspólna pasja i doświadczenia obu podmiotów związane z rozwojem biznesu umożliwiły budowę funduszu potrafiącego skutecznie i w sposób powtarzalny inwestować w najnowsze technologie i tworzyć globalne spółki. TDJ Pitango Ventures został utworzony przy wsparciu środków publicznych pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Działalność TDJ Pitango Ventures oferuje nie tylko inwestycje finansowe. W ramach współpracy z funduszem podmioty mogą liczyć na kompleksowe wsparcie biznesowe TDJ, które wynika z kilkudziesięcioletniego doświadczenia spółki w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami. Udział w przedsięwzięciu Pitango Venture Capital umożliwia dostęp do unikalnego, dotychczas nieznanego w Polsce know-how i coachingu w zakresie rozwoju innowacyjnych startupów.

Fundusz oferuje dostęp do swojego doświadczenia związanego z tworzeniem biznesplanu i strategii biznesowej, w tym Go-to-market oraz rozwoju globalnego firmy. Zaangażowanie doświadczonych partnerów zarządzających pozwala na najwyższej jakości mentoring. TDJ i Pitango udostępniają swoją wiedzę z zakresu HR, finansów, kwestii prawnych, czy pozyskiwania funduszy. 

Założyciele TDJ Pitango Ventures

Pitango Ventures Capital

jest jednym z największych funduszy Venture Capital w Izraelu. Wartość inwestycji i zarządzanego kapitału wynosi 2 mld dolarów. Działa od 1993 roku inwestując w spółki technologiczne w zróżnicowanych obszarach, takich jak: rozwiązania sieciowe, technologie bezprzewodowe i mobilne, oprogramowanie dla przedsiębiorstw, Internet i media, ochrona zdrowia i urządzenia medyczne oraz czyste technologie. Od początku działalności fundusz zainwestował w ponad 200 spółek oraz zrealizował ponad 80 exitów. Wiele z firm działa obecnie w skali globalnej, a inne stały się częścią korporacji, takich jak Apple, Microsoft, Cisco, Intel, Facebook czy Oracle.

TDJ

to polska, prywatna firma inwestycyjna. Działalność TDJ opiera się na kilku obszarach, z których największy, Equity, obejmuje akwizycje dojrzałych przedsiębiorstw. W portfelu TDJ znajdują się spółki przemysłowe, między innymi notowane na GPW w Warszawie: FAMUR, Kopex, Zamet Industry i PGO. TDJ działa aktywnie również w sektorze nieruchomości poprzez swoją spółkę TDJ Estate. Nowym polem działalności jest wsparcie przez TDJ innowacyjnych projektów, które prowadzone jest w ramach obszaru Venture. Fundacja TDJ realizuje zróżnicowane projekty wspierające edukację i rozwój osobisty dzieci i młodzieży.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem