Tech To The Rescue z grantem o wysokości 500 tys. dolarów i wsparciem zespołu Google.org Fellows

Dodane: 31.03.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundacja Tech To The Rescue, łącząca firmy technologiczne i organizacje non-profit wspierające Ukrainę, otrzymała grant w wysokości 500 tys. dolarów od Google.org, charytatywnego działu Google. Dodatkowo, Google.org wesprze Tech To The Rescue zespołem Google.org Fellows, który będzie pracował pro bono, by pomóc TTTR budować globalny zasięg platformy.
Tech To The Rescue to fundacja pomagająca organizacjom non-profit w budowaniu cyfrowych rozwiązań poprzez udzielane pro bono wsparcie firm technologicznych. Kilka tygodni temu Tech To The Rescue uruchomiło kampanię #TechForUkraine, w ramach której połączono już ponad 35 projektów cyfrowego wsparcia dla organizacji pozarządowych w związku z wojną w Ukrainie.

Dzięki grantowi Google.org i wsparciu Google.org Fellows, Tech To The Rescue uruchomi dziesiątki nowych projektów i utrzyma kampanię #TechForUkraine przez kolejny rok, co pozytywnie wpłynie na życie nawet dwóch milionów ukraińskich uchodźców.

Zespół Google.org Fellows będzie przez sześć miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy wspierać Tech To The Rescue pro bono i wspólnie z zespołem TTTR pracować nad budowaniem produktów technologicznych dla Ukrainy. To nowy model wsparcia w portfolio Tech To The Rescue.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że globalna firma technologiczna, jaką jest Google, wierzy w naszą misję dokonywania znaczących zmian poprzez technologię. Dzięki grantowi i wsparciu zespołu Google.org Fellows, będziemy mogli kontynuować globalną ekspansję TTTR. Cieszymy się na współpracę z ekspertami Google.org – mówią Jacek Siadkowski i Daniel Di Giusto, założyciele Tech To The Rescue.

100 projektów na pomoc Ukrainie

Tech To The Rescue wykorzysta przekazane fundusze na powiększenie zespołu, co pozwoli utrzymać #TechForUkraine przez kolejny rok bez rezygnacji z innych projektów. Wsparcie finansowe pozwoli TTTR połączyć około 100 projektów dla organizacji non-profit w regionie CEE, a także zatrudnić lokalnych reprezentantów fundacji w Ukrainie, Rumunii, Słowacji i Mołdawii, co znacznie zwiększy skalę działania i ułatwi organizacjom dostęp do partnerów technologicznych.

– Od koordynowania pomocy humanitarnej po zapewnienie uchodźcom dostępu do informacji, kampania #TechForUkraine pozwala organizacjom non-profit otrzymać niezbędną pomoc. Cieszymy się, że możemy wesprzeć Tech To The Rescue poprzez grant i Google.org Fellowship. Razem możemy wzmocnić działanie NGO-sów działających dla Ukrainy. Nasze wsparcie dla TTTR to część szerszego zobowiązania Google do reakcji na kryzys humanitarny spowodowany wojną w Ukrainie. Google.org, Google i jego pracownicy do tej pory przeznaczyli ponad 35 mln dolarów pomocy dla organizacji charytatywnych w regionie i pracują nad zaadresowaniem długoterminowych potrzeb – dodaje Jen Carter, Global Head of Technology w Google.org.

Kampania #TechForUkraine

Tech To The Rescue uruchomiło kampanię #TechForUkraine 23 lutego 2022 roku, dzień przed rosyjską inwazją na Ukrainę. Od tamtej pory gotowość do wsparcia organizacji non-profit działających dla Ukrainy zgłosiło ponad 540 firm z 40 krajów. Wśród nich są m.in. Amazon Cloud Services, Orange, Salesforce, Allegro, Netguru, Divante, Boldare, Nocodely, Astek, Servsoft, Droids on Roids, Twilio, Nord VPN, 10Clouds, Codility, RTB House or Packhelp.

Projekty, które mają pomóc organizacjom usprawniać i skalować ich działania złożyło 100 non-profitów m.in. z Polski, Ukrainy, Rumunii, Czech, Danii, Niemiec, Holandii i Stanów Zjednoczonych. 35 projektów znalazło partnera technologicznego, a niektóre zostały już uruchomione – m.in. portal uasos.org – platforma zbierająca zweryfikowane oferty pomocy dla ukraińskich uchodźców, dopomoha.pl – pierwsza i jedyna mapa w języku ukraińskim, która informuje o dostępnej pomocy medycznej i humanitarnej oraz peaceofheart.eu – charytatywna kolekcja NFT, wspierająca Ukrainę i jej obywateli.

Inne projekty, które są już w zaawansowanej fazie, to m.in. system zarządzania wolontariuszami, aplikacja umożliwiająca dostęp do pomocy medycznej w języku ukraińskim i system zarządzania danymi o szpitalnych łóżkach opieki paliatywnej w Ukrainie.

Fundacja Tech To The Rescue powstała w 2020 roku jako odpowiedź na kryzys spowodowany pandemią Covid-19. Inicjatywę wsparło 17 partnerów-założycieli z regionu CEE. Od tamtej pory, do Tech To The Rescue dołączyło ponad 2 tys. firm i freelancerów. Projekty, które powstały dzięki Tech To The Rescue, pozytywnie wpłynęły na życie miliona osób w 12 krajach.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem