TechCamp pod dyktaturą uczestników

Dodane: 05.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Największy technologiczny barcamp w Polsce przechodzi w ręce publiczności. 12 odcinek TechCampu poświęcony Software Development odbędzie się po raz pierwszy w formule open space. Spotkanie rusza 20 listopada w Fortach Kleparz (Kamienna 2). Trwa rejestracja!

Największy technologiczny barcamp w Polsce przechodzi w ręce publiczności. 12 odcinek TechCampu poświęcony Software Development odbędzie się po raz pierwszy w formule open space. Spotykanie rusza 20 listopada w Fortach Kleparz (Kamienna 2). Trwa rejestracja!

Kto lepiej od Was wie, o czym chcielibyście podyskutować w czasie TechCampu? To dlatego w czasie 12 odcinka wydarzenia to Wy stworzycie agendę rozmów. Zasady open space są proste. Wracamy do korzeni – na barcampach najważniejsza jest interakcja między uczestnikami i prelegentami. To dlatego w czasie prezentacji zaproszonych gości, uczestnicy będą mieli szansę wypisać na karteczkach zagadnienia, które ich interesują i przypiąć je do tablicy. To mogą być zarówno pytania:

  • PHP czy Ruby? W czym programuje się lepiej?
  • Czy HTML to prawdziwy język programowania?
  • Singleton – wzorzec czy antywzorzec projektowy

Jak i tematyka czy narzędzia np. user experience, Symfony, RWD, czysty kod. Propozycje zostaną połączone w grupy i przypisane do konkretnych stolików. Po prelekcjach, to przy nich rozpoczną się technologiczne rozmowy, które merytorycznie będą wpierać specjaliści z Grupy Unity.

Open Space w praktyce

Reguła nr 1: Obecni tu, to właściwi ludzie na właściwym miejscu. Nie ważne, czy przy stoliku usiądą dwie osoby, czy dwadzieścia. Każdy może cos wnieść do dyskusji, nawet jeśli jest początkujący.

Reguła nr 2: Cokolwiek się tu wydarzy, to właśnie to, co mogło się wydarzyć. Będziecie rozmawiać o tym, co Was interesuje. To nie zawsze musi być to, co jest na karteczce.

Reguła nr 3: Zaczyna się wtedy, gdy czas dojrzeje. Nie ulegamy presji czasu, nie patrzymy na zegarek. Twórcze pomysły muszą dojrzeć w dyskusji.

Reguła nr 4: Koniec znaczy koniec. Jeżeli jakieś zagadnienie przestaje Was interesować lub dyskusja się zakończyła, można przejść do kolejnego stolika.

Software w roli głównej

W odcinku nie zabraknie technologicznych inspiracji. Usłyszymy prelekcje przedstawicieli m.in. Flowbox, Kei.pl, FershMail czy Grupy Unity. Eksperci wezmą pod technologiczną lupę dobre praktyki wytwarzania oprogramowania i hybrydowy język programowania. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy rejestracja na http://techcamp12.evenea.pl/. Na wydarzenie zaprasza Akademia Unity wraz z Partnerami: Województwem Małopolskim, Kei.pl. FreshMail oraz Grupą Unity.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa