TechMine Startups #3: technologia zamiast węgla

Dodane:

Justyna Czyczuk Justyna Czyczuk

Udostępnij:

4 grudnia odbędzie się trzecie już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska – TechMine Startups. To jednocześnie pierwsze urodziny TechMine – społeczności ludzi wierzących, że Śląsk nie tylko węglem stoi.

4 grudnia odbędzie się trzecie już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska – TechMine Startups. To jednocześnie pierwsze urodziny TechMine – społeczności ludzi wierzących, że Śląsk nie tylko węglem stoi.

Już po raz trzeci, 4 grudnia (wtorek) o godz. 16:00 w hotelu Campanile w Katowicach, odbędzie się TechMine Startups. W programie są wystąpienia ciekawych prelegentów, rozmowy o inwestowaniu w innowacje oraz szansa dla młodych firm na zaprezentowanie się przed inwestorami w pitch session. Swoje pomysły przedstawią publiczności i gronu kilkudziesięciu inwestorów i aniołów biznesu. To doskonała szansa na znalezienie poważnego partnera, który pomoże  w rozwoju firmy.

TechMine Startups to nie pogaduszki, ale biznesowe rozmowy o finansach, modelach biznesowych, handlu, prawie, marketingu czy inwestycjach. O wszystkim, co jest istotne dla skutecznego prowadzenia firmy. Uczestnicy spotkań znaleźli w TechMine nie tylko wiedzę, ale i nowych partnerów biznesowych.

Spotkania TechMine zapoczątkował w 2011 roku Łukasz Zjawiński,  który organizuje szereg inicjatyw pod marką TechMine. Organizacja skupia ludzi, którzy wspólnie budują ekosystem umożliwiający powstawanie, rozwijanie i inwestowanie w innowacyjne firmy. TechMine, współpracuje z lokalnymi organizacjami, uniwersytetem i firmami z regionu.

W pierwszych dwóch odsłonach konferencji TechMine Startups wzięło udział 400 uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby poszukujące finansowania. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie tym razem.

Podczas wszystkich spotkań, społeczność TechMine stawia na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie.

Więcej informacji oraz agenda spotkania dostępne są na stronie
Zapraszamy także na stronę oraz fanpage’e

Wydarzenie objęte patronatem przez MamStartup

Agenda spotkania:

16:00 – 16:15- powitanie i relacja z działalności TechMine – Łukasz Zjawiński
16:20 – 16:40 – „Gamedev – globalny potencjał biznesowy.” – Maciej Byczyński
16:45 – 17:05 – „O dwóch typach ludzi: tych którzy robią backupy i tych którzy będą robić.” – Mirosław Nowak
17:05 – 17:20 – przerwa
17:20 – 17:50 – „Panel Inwestycyjny” – dyskusja z udziałem inwestorów.
17:50 – 18:00 – przerwa
18:00 – 18:20 – „Inwestycja z punktu widzenia anioła biznesu – case study.” – Przemysław Jura
18:25 – 18:45 – „Enterpreneurship 2.0 @NASA – nowe horyzonty dla Startup’ów.” – Marcin Kawalski
18:45 – 19:05 – Przerwa kawowa
19:05 – 20:00 – Pitch Session – prezentacje innowacyjnych firm.
Inwestorzy: 2 przedstawicieli TechMine Fund S.A. , 1 przedstawiciel sieci aniołów biznesu, 2 inwestorów indywidualnych.
20:00 – 20:10 – losowanie nagród dla uczestników
20:10 – … – afterparty w hotelowej kawiarni, integracja 😉