TechMine Startups ver.6: przedsiębiorczość innowacyjna

techmine startups ver6 przedsiebiorczosc innowacyjna
Udostępnij:
27 września odbędzie się szóste już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska – TechMine Startups.

27 września odbędzie się szóste już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska – TechMine Startups.

Już po raz szósty, 27 września (piątek) o godz. 16:00 w hotelu Centrum Inofrmacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a), odbędzie się TechMine Startups. W programie są wystąpienia prelegentów (Ravi Ruparel, Piotr Fuglewicz, Marcin Kawalski), rozmowy o inwestowaniu w innowacje oraz szansa dla młodych firm na zaprezentowanie się przed inwestorami w pitch session. Swoje pomysły przedstawią publiczności i gronu inwestorów i aniołów biznesu. To doskonała szansa na znalezienie poważnego partnera, który pomoże w rozwoju firmy.

TechMine Startups to nie akademickie pogaduszki, ale biznesowe rozmowy o finansach, modelach biznesowych, handlu, prawie, marketingu czy inwestycjach. O wszystkim, co jest istotne dla skutecznego prowadzenia firmy. Uczestnicy spotkań znaleźli w TechMine nie tylko wiedzę, ale i nowych partnerów biznesowych. Pozyskano też inwestorów oraz wiele cennych informacji zwrotnych.

Spotkania TechMine rozpoczęły się końcem 2011 roku z inicjatywy Łukasza Zjawińskiego, który organizuje szereg inicjatyw pod marką TechMine. Organizacja jest nieformalna i skupia ludzi, którzy wspólnie chcą budować ekosystem umożliwiający powstawanie, rozwijanie i inwestowanie w innowacyjne firmy. TechMine, choć nieformalny, to realnie współpracuje z lokalnymi organizacjami, uniwersytetem czy firmami z regionu. We współpracy TechMine i Uniwersytetu Śląskiego powstały też pierwsze studia podyplomowe dla przedsiębiorcó, prowadzone przez praktyków biznesu – Akademia Umiejętności Biznesowych i Zarządzania.

W poprzednich odsłonach konferencji TechMine Startups wzięły udział setki uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby poszukujące finansowania. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie tym razem.

Podczas wszystkich spotkań, społeczność TechMine stawia na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa