TechnoBoard i Kvadratco Services inwestują wspólnie w przyszłość startupów e-biznesowych

Dodane: 20.07.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Dnia 18 lipca br. został podpisany list intencyjny definiujący fuzję pomiędzy kilkoma wybranymi spółkami z portfela funduszu zalążkowego TechnoBoard Sp. z o.o.. List podpisały Zarządy TechnoBoard oraz przedstawiciele spółki Kvadratco Services Ltd.

Dnia 18 lipca br. został podpisany list intencyjny definiujący fuzję pomiędzy kilkoma wybranymi spółkami z portfela funduszu zalążkowego TechnoBoard Sp. z o.o.. List podpisały Zarządy TechnoBoard oraz przedstawiciele spółki Kvadratco Services Ltd. Do realizacji zamierzeń listu, wykorzystany będzie nowozałożona wspólnie z inwestorami finansowymi– spółka akcyjna iBusiness, która docelowo ma znaleźć się na rynku NewConnect.

Podpisany list intencyjny definiuje zamierzenia na rzecz fuzji działalności wynikających z inwestycji TechnoBoard w spółkach RedBelt (guarda.pl), Panoko (mobile4biznes.pl), e-Cop (e-cop.pl) oraz A4B (2buymedia.com) przy wsparciu środków inwestycyjnych Kvadratco i innych inwestorów finansowych. Przedmiotem i celem działalności nowego podmiotu – iBusiness – będzie sprzedaż produktów i usług połączonych fuzją spółek, a także pozostałych spółek z portfela TechnoBoard.– Fuzja skutkować będzie powstaniem jednego, bardzo silnego podmiotu, zarówno pod względem produktowym, jak i zespołu, który będzie mieć możliwość sprzedaży na rynkach zagranicznych. Pierwsze kroki spółka w imieniu serwisów technoboardowych stawiać ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie są przygotowywane kampanie sprzedażowe i marketingowe – mówi Mariusz Sperczyński, Prezes Zarządu TechnoBoard Sp. z o.o. iBusiness S.A. będzie w następstwie fuzji przygotowywana do debiutu na rynku NewConnect. Spółka otrzymała środki gotówkowe na dalsze akwizycje z polskiego rynku, które wykona w ciągu kilkunastu tygodni.

Kvadratco Services Ltd. to spółka rozpoznawalna na polskim rynku e-biznes w związku z prowadzonymi działaniami reaktywującymi Internet Group S.A. Firma inwestowała dotychczas na rynku polskim w e-biznes, jako venture capital.Produkty i usługi połączone w wyniku fuzji: Guarda – platforma monitoringu i zarządzania wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych (firma RedBelt)Mobile4biznes – platforma do zarządzania kampaniami mobile marketingowymi (firma Panoko) e-Cop – zintegrowana platforma video monitoringu z funkcjonalnością detekcji ruchu przy jednoczesnym uczeniu się aplikacji2Buymedia – multiportal pośredniczący w sprzedaży materiałów z licencją typu Royalty Free oraz oferujący usługi z zakresu fotografii, grafiki i kreacji (firma A4B)

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem