TechnoBoard i Kvadratco Services ogłasza fuzję startupów

Dodane: 23.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Dnia 18 lipca br. został podpisany list intencyjny definiujący fuzję pomiędzy kilkoma wybranymi spółkami z portfela funduszu zalążkowego TechnoBoard Sp. z o.o. List podpisały Zarządy TechnoBoard oraz przedstawiciele spółki Kvadratco Services Ltd.

Dnia 18 lipca br. został podpisany list intencyjny definiujący fuzję pomiędzy kilkoma wybranymi spółkami z portfela funduszu zalążkowego TechnoBoard Sp. z o.o. List podpisały Zarządy TechnoBoard oraz przedstawiciele spółki Kvadratco Services Ltd. Do realizacji zamierzeń listu, wykorzystana będzie nowo założona wspólnie z inwestorami finansowymi– spółka akcyjna iBusiness, która docelowo ma znaleźć się na rynku NewConnect.

Podpisany list intencyjny definiuje zamierzenia na rzecz fuzji działalności wynikających z inwestycji TechnoBoard w spółkach RedBelt (guarda.pl), Panoko (mobile4biznes.pl), e-Cop (e-cop.pl) oraz A4B (2buymedia.com) przy wsparciu środków inwestycyjnych Kvadratco i innych inwestorów finansowych. Przedmiotem i celem działalności nowego podmiotu – iBusiness – będzie sprzedaż produktów i usług połączonych fuzją spółek, a także pozostałych spółek z portfela TechnoBoard.

– Fuzja skutkować będzie powstaniem jednego, bardzo silnego podmiotu, zarówno pod względem produktowym, jak i zespołu, który będzie mieć możliwość sprzedaży na rynkach zagranicznych. Pierwsze kroki spółka w imieniu serwisów TechnoBoard stawiać ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie są przygotowywane kampanie sprzedażowe i marketingowe. – mówi Mariusz Sperczyński, Prezes Zarządu TechnoBoard Sp. z o.o.

iBusiness S.A. będzie w następstwie fuzji przygotowywana do debiutu na rynku NewConnect. Spółka otrzymała środki gotówkowe na dalsze akwizycje z polskiego rynku, które wykona w ciągu kilkunastu tygodni.

Kvadratco Services Ltd. to spółka rozpoznawalna na polskim rynku e-biznes w związku z prowadzonymi działaniami reaktywującymi Internet Group S.A. Firma inwestowała dotychczas na rynku polskim w e-biznes, jako venture capital.

Produkty i usługi połączone w wyniku fuzji:

  • Guarda – platforma monitoringu i zarządzania wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych (firma RedBelt);
  • Mobile4biznes – platforma do zarządzania kampaniami mobile marketingowymi (firma Panoko);
  • e-Cop – zintegrowana platforma video monitoringu z funkcjonalnością detekcji ruchu przy jednoczesnym uczeniu się aplikacji;
  • 2Buymedia – multiportal pośredniczący w sprzedaży materiałów z licencją typu Royalty Free oraz oferujący usługi z zakresu fotografii, grafiki i kreacji (firma A4B);

źródło: informacja prasowa