Technologia Comixify.ai została wykorzystana do produkcji serialu The Watch BBC America

Dodane: 15.02.2021

Marta Wujek

Udostępnij:

W postprodukcji serialu The Watch, produkowanego przez telewizję BBC America, wykorzystano technologię Comixify.ai. Pozwala ona na przerobienie filmu wideo na animacje w praktycznie dowolnym stylu. Efekt tej współpracy można zobaczyć w dwóch pierwszych odcinkach pierwszego sezonu, który został już wyemitowany.
– Serial telewizyjny The Watch wyprodukowany przez BBC America jest już emitowany i jesteśmy dumni, że nasza technologia jest w nim wykorzystywana! […] Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z jednym z najbardziej szanowanych i niezawodnych niezależnych studiów VFX w Londynie, zwłaszcza w BBC America produkowanych seriali telewizyjnych! A efekty tej współpracy można zobaczyć w dwóch odcinkach pierwszego sezonu! – napisał na blogu Bolesław Michalski CMO & DPO w Comixify.ai. 

Jak działa Platforma VFX?

Jak czytamy na blogu Comixify.ai w ramach platformy VFX, którą stworzyła firma, można korzystać z kilku modułów przerabiania filmów i zdjęć. Pierwszy to Zmiana Stylu. Można wybrać go z istniejących wzorów lub stworzyć swój własny wraz z rysownikiem. Dzięki temu użytkownicy mają praktycznie nieograniczone możliwości. 

Kolejna opcja to Roto, która pozwala na segmentowanie dowolnego obiektu w scenie wideo z dokładnością do pikseli. Technologia rozpozna obiekt, na podstawie podanych ramek referencyjnych, i znajdzie jego pozycję w całej sekwencji. Ostatecznie użytkownik może dzięki temu rozwiązaniu zmienić styl tylko jednego obiektu, przy pozostawieniu oryginalnego tła. 

Kolejną innowacją, jaką proponuje Comixify.ai jest Super Zwolnione Tempo. Technologia oferuje niemal nieograniczoną liczbę FPS z wejściowego wideo (FPS to liczba kadrów wyświetlanych na ekranie w ciągu sekundy). Sztuczna inteligencja natomiast zwiększa szybkość FPS, dzięki czemu wideo jest płynne nawet wtedy, gdy jest spowolnione 10 razy.

Przeczytaj także wywiad z twórcami Comixify.ai: Chcemy zlikwidować niską efektywność pracy przy postprodukcji filmów wideo – Maciej Pęśko i Bolesław Michalski (Comixify.ai)

Comixify.ai ma też rozwiązanie na problemy z rozdzielczością. Obecne standardy w produkcji wideo odnośnie tego parametru to 4K i 8K. Natomiast bardzo dużo materiałów wideo wciąż jest zarejestrowanych w rozdzielczości 480p i 720p. Dzięki modułowi Super Rozdzielczość nie jest to już problemem. Model uczenia maszynowego jest tak przeszkolony, aby zrozumieć zawartość dostarczonego filmu i poprawić szczegóły klatka po klatce w całej sekwencji. 

Ostatnią opcją, jaką proponuje nam Comixify.ai jest Malowanie. Tu znów zastosowanie znalazło uczenie maszynowe. Technologia potrafi zrozumieć położenie niechcianego obiektu w kontekście całej sekwencji, dzięki czemu pozwala usunąć prawie każdy obiekt z całej sekwencji wideo.

Platforma VFX w wersji beta dostępna dla wszystkich

Ponieważ Comixify.ai cały czas rozwija jeszcze swoją technologię, na ten moment udostępnia użytkownikom dostęp do niej w wersji beta za darmo. Każdy, kto chciałby przetestować rozwiązanie może zalogować się na stronie firmy, po czym otrzyma 5000 darmowych kredytów VFX do wykorzystania i przetestowania wszystkich dostepnych modułów. 

W rozmowie z MamStartup we wrześniu zeszłego roku Maciej Pęśko, Co-founder i CTO w Comifixy.ai, mówił, że firma planuje do końca 2020 roku skomercjalizować Platformę VFX. Współpraca z BBC America z pewnością, jest dla twórców rozwiązania dużym krokiem w tym kierunku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem