Technologie mobilne zawładnęły Krakowem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Najnowsze smartfony i tablety, strefa start-upów z wynalazkami elektryzującymi wirtualny świat – m.in. okulary Oculus Rift czy beacony, spotkania z twórcami najciekawszych aplikacji webowych i mobilnych – dla biznesu i zwykłych użytkowników. Nie zabraknie również zagadnień związanych z reklamą i płatnościami mobilnymi, e-mail, SMS marketingiem oraz warsztatów z cenionymi w branży prelegentami. Przed nami 2. edycja Targów Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT, które odbędą się w dniach 12-13 lutego 2015 r. w EXPO Kraków równolegle z konferencją Mobile Trends Conference.

Kraków polską Doliną Krzemową

Nie bez przyczyny Targi Mobile-IT odbywają się w stolicy Małopolski. To właśnie w Krakowie swoje oddziały posiadają światowej klasy firmy z branży IT takie jak IBM, Motorola, czy Cisco. Wydarzenie, organizowane przez Targi w Krakowie i firmę ClickMaster Polska, poświęcone jest zagadnieniom związanym z efektywnym wykorzystaniem technologii mobilnych zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, specjalistom, ale także wszystkim, których interesują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii mobilnych.

Nowoczesna przestrzeń Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków będzie podzielona na strefę wystawową, w której poznamy ofertę kilkudziesięciu firm, strefę start-upów z wynalazkami przyszłości (realizowaną wspólnie z Grupą Eurokreator, Hubraum, Kraków Miastem Startupów, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, partnerami wydarzenia) oraz strefę wiedzy, czyli Seminariów WorkShops. Wysoki poziom programu towarzyszącego zapewnią instytucje specjalistyczne, środowisko naukowe, badawcze oraz specjaliści i praktycy branżowi. Uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, w których do wygrania będą smartfony oraz beacony.

Wiedza w formie fast

Niezwykle ciekawie zapowiada się program Seminariów WorkShops, których partnerami strategicznymi są firmy Microsoft i Intel. Eksperci w trakcie krótkich kilkunastuminutowych wystąpień będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W dwudniowym programie znalazły się takie zagadnienia jak: Najlepsze i najgorsze praktyki w marketingu mobilnym, Pokaz aplikacji mobilnych 3D/AR na dużym ekranie, Rozwiązania mobilne dla biznesu, Jak przygotować się do nowej ery e-commerce? czy Mobile w strategii komunikacji marki. Udział w tych wystąpieniach jest dla uczestników bezpłatny.  

Mobile Trends Awards 2015

Trzy dni pełne wiedzy, nowych rozwiązań i inspiracji, ponad 30 prelekcji, czyli około 15 h czystej wiedzy, prelegenci z całej Polski reprezentujący najlepsze firmy z branży IT! Równolegle z 2. edycją Targów Mobile-IT odbywa się największa w Polsce konferencja poświęcona mobilnym technikom i technologiom, czyli Mobile Trends Conference. 

12. lutego o godz. 19:00 podczas uroczystej gali zostaną wręczone statuetki Mobile Trends Awards. To prestiżowe nagrody przyznawane corocznie w 16 kategoriach dla najlepszych rozwiązań mobilnych minionego roku. W skład kapituły konkursowej wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii. Wśród nominowanych znalazły się realizacje dla największych firm funkcjonujących na polskim rynku, portali internetowych czy jednostek samorządu terytorialnego.