Technologie przyszłości na 6. urodzinach Netcampa

Dodane: 13.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Już 28 listopada Fundacja Netcamp zaprasza na 6. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. Czy czeka nas rewolucja mobile internet of things, na czym polega fenomen wirtualnej waluty Bitcoin oraz gdzie jest biznes w druku 3D – o tym będzie można przekonać się osobiście na urodzinowym Netcampie

Już 28 listopada Fundacja Netcamp zaprasza na 6. urodziny inspirujących spotkań IT w Szczecinie. Czy czeka nas rewolucja mobile internet of things, na czym polega fenomen wirtualnej waluty Bitcoin oraz gdzie jest biznes w druku 3D – o tym będzie można przekonać się osobiście na urodzinowym Netcampie.

Już od 6 lat inspirujemy rozwój branży IT w regionie. Podczas urodzinowego spotkania prelegenci opowiedzą o technologiach przyszłości, które zmieniają nasz świat – mówi Maciej Jankowski, organizator inspirujących spotkań i Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp.

Urodziny Netcampa to wyjątkowe wydarzenie w którym udział weźmie prawie 200 osób z branży IT. Wydarzenie odbędzie się w  klubie Imperium (ul. Bohaterów Warszawy 34/35) aby wziąć w nim udział wymagana jest rejestracja na stronie http://www.netcamp.pl/urodziny. Dla osób które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu organizatorzy planują transmisję online na kanale YouTube.

Program spotkania:

Bitcoin – znak nowych czasów czy element starego porządku – Tomasz Młoduchowski, Blattaria Ltd.

Gdy 3 stycznia 2009r. tajemniczy Satoshi Nakamoto zwrotem <> otworzył łańcuch ksiąg rachunkowych Bitcoin, nikt nie spodziewał się iż w ciągu niespełna 3 lat, temat trafi do biur kongressmanów, a kapitalizacja rynku Bitcoin przekroczy 8 mld. zł. W międzyczasie Bitcoin był tłem wielu zjawisk, od zainspirowania światowej, anonimowej sieci wzajemnego zaufania (Web of Trust), przez serwisy sprzedaży towarów bez ograniczeń formalno-prawnych do systemów ekspresowego przesyłu pieniądza i rewolucji demokratycznych. Prezentacja odpowie na pytanie <> – przedstawiając zarówno naturalnie konsensualny sposób podejmowania decyzji przez społeczność, jak i wiele dróg i spekulacji na temat następnych kilku lat.”

Druk 3D – where is the money? – Michał Frączek – Materialination

Prezentacja przedstawi charakterystkę rynku druku 3D – kto na nim dzisiaj najwięcej zyskuje? Czy są to producenci drukarek? Materiałów eksploatacyjnych? Wzorców? A może usługi? Jak będzie w przyszłości? Jakie są teraz największe wyzwania? Czy druk 3D ma ambicje stać się tak popularny jak zwykłe drukarki? Czy powstaną (a może już są) punkty „ksero 3D”? Gdy się już zdecydujemy – szybkie tips&tricks składania własnej drukarki 3D.

iBeacons czyli Internet of Things w praktyce – Marcin Klimek, Estimote i Paweł Sołyga Tooploox

Internet of Things nie jest nową teorią, ale zdecydowanie jest rewolucyjna. Przedstawiona w 1999 roku przez Kevina Ashtona opisuje Świat, w którym wszystkie urządzenia codziennego użytku komunikują się ze sobą i pracują by nasze życie stało się łatwiejsze. Do tej pory koncepcja ta istniała jedynie w teorii. Jednak postępująca miniaturyzacja oraz pojawienie się na rynku rozwiązań takich jak iBeacon pozwoli by Internet of Things mógł w końcu stać się rzeczywistością i na zawsze zmienić nasze życie.

Internet of Things małymi krokami staje się rzeczywistością. Duży wpływ na rozwój tego fenomenu ma technologia iBeacon. W prezentacji przybliżymy koncepcję Internet of Things, omówimy zasadę funkcjonowania, możliwości i zastosowania technologii iBeacon. Zademonstrujemy też działanie iBeaconów w praktyce.

MamStartup jest patronem wydarzenia

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem