TechStars = Idol dla Startupów

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Serial będzie utrzymany w konwencji reality, jednak nie będzie tam typowego dla takich programów „show”. Nie będzie głosowania i usuwania przegranych z wyspy tak jak to miało miejsce w Survivors.

Serial będzie utrzymany w konwencji reality, jednak nie będzie tam typowego dla takich programów „show”. Nie będzie głosowania i usuwania przegranych z wyspy tak jak to miało miejsce w Survivors.

Nie będzie też jurora, którego praca polega na jak najefektywniejszym zniszczeniu kandydatów. Będzie za to pokazana praca, jaka wykonują twórcy startupów. Dramatyzmu w programie mają nadać relacje, jakie panują między twórcami projektów.

Program ma mieć charakter dokumentalny. Głównym zamierzeniem producentów jest ukazanie tego, co zawsze działo się za zamkniętymi drzwiami w ciasnych biurach zawalonych pudełkami po pizzy. Współpraca programu TechStars i Bloomberg TV ma na celu ukazanie tych wszystkich aspektów pracy startupowca, które były dotąd niedostrzegalne dla wszystkich, którzy w startupach nie pracowali.

Uczestnikami serialu będzie 11 startupów, które brały udział programie TechStars w Nowym Jorku trwającym od stycznia do początku kwietnia bieżącego roku. Są to następujące projekty: OnSwipe, Immersive Labs, Nestio, Veri, ToVieFor, Shelby.tv, RedRover, MigrationBox, CrowdTwist, FriendList i ThinkNear.

Obok startupów widzowie zobaczą też mentorów w skład, których wchodzą: Dennis Crowley – twórca Foursquare, Fred Wilson z Union Square Ventures, Jeff Clavier z SoftTech VC, Chris Dixon założyciel Collective, Alexandra Wilson z Gilt Groupe. Pełna lista mentorów jest dostępna na stronie programu.

Emisja pierwszego odcinka już 13 września w Bloomberg TV. TechStars będzie się składać z 6 odcinków. Widzowie zadecydują czy będą kolejne edycje dokumentu.

źródło: techcrunch.com 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem