Techstars pozyskuje nowego partnera. GEFCO stawia na startupy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, nawiązał współpracę z Techstars, międzynarodowym akceleratorem dla start-upów, który pomógł w rozwoju ponad tysiąca młodych biznesów.

fot. unsplash.com

Współpraca pozwoli GEFCO wykorzystać specjalistyczną wiedzę zespołu Techstars w dziedzinie innowacji w biznesie, a jednocześnie będzie okazją do przekazania doświadczenia sektorowego firmy na potrzeby realizacji programu wsparcia start-upów.

Obustronne korzyści

Partnerstwo z Techstars umożliwi GEFCO: współpracę z obiecującymi start-upami stanowiącymi źródło największych zmian w branży z wykorzystaniem konkretnych case studies i przełomowych modeli biznesowych przyspieszenie zmian organizacyjnych w GEFCO, które zostały już zainicjowane w modelach współpracy oraz kulturze Grupy; przyspieszenie procesów zmian będzie możliwe dzięki pilotażowym wdrożeniom start-upów oraz programów wsparcia dla młodych biznesów; kontakt z uzdolnionymi młodymi przedsiębiorcami, ekspertami branżowymi, a także specjalistami w dziedzinie innowacji.

GEFCO koncentruje się na tworzeniu nowych pomysłów i przyspieszaniu realizacji projektów, których celem jest wprowadzenie istotnych zmian w branży logistycznej i transportowej. Start-upy zapraszane do udziału w programie Techstars Paris działają w poniższych obszarach: optymalizacja tras i przepływów zwiększająca wykorzystanie zasobów; wykorzystanie technologii rozproszonych baz danych, która przyczynia się do zmniejszenia liczby dokumentów oraz umożliwia wprowadzenie e-usług w logistyce; inteligentne rozwiązania do śledzenia i monitorowania, które mogą zaowocować nowymi usługami w branży i wyższą efektywnością operacji.

Doświadczenie i kreatywność

Cieszymy się, że możemy współpracować z Techstars, akceleratorem który posiada wyjątkowe osiągnięcia w zakresie wspierania młodych biznesów. Nasze partnerstwo pozwoli GEFCO nawiązać kontakty z przedsiębiorcami z całego świata i tworzyć łańcuch dostaw przyszłości. Liczymy, że doświadczenie GEFCO będzie istotnym wkładem w rozwój pomysłów i kreatywności Techstars – powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu GEFCO. Dodatkowo spółka umożliwi młodym przedsiębiorcom prowadzenie pilotażowych wdrożeń w wybranych regionach oraz testowanie swoich rozwiązań.

W ramach porozumienia Grupa GEFCO rozpoczęła współpracę z Partech Shaker, międzynarodowym kampusem dla start-upów, w którym firmy technologiczne z całego świata mogą rozwijać swoje pomysły.

– Techstars, dzięki wsparciu takich partnerów jak GEFCO, może pomagać młodym biznesom w osiągnięciu sukcesu. GEFCO będzie ich przewodnikiem i doradcą, szczególnie w przypadku Techstars Paris, mentoringowego programu wsparcia  dla start-upów – powiedział Scott Ford, Dyrektor Generalny Techstars.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem