TechStars rozpoczyna działalność w Wielkiej Brytanii

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Akcelerator TechStars rozpoczyna nowy program w Londynie, po raz pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi. CEO TechStars David Cohen oraz General Partner Mark Solon potwierdzili fuzję ze Springboardem, którego współzałożycielem jest Jon Bradford.

Akcelerator TechStars rozpoczyna nowy program w Londynie, po raz pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi. CEO TechStars David Cohen oraz General Partner Mark Solon potwierdzili fuzję ze Springboardem, którego współzałożycielem jest Jon Bradford. Fundusz HardGamma Ventures był jednym z inwestorów Springboardu i będzie kontynuować współpracę z programem, inwestując w TechStars London.

W związku z ogłoszeniem tak ważnej wiadomości dla brytyjskiego ekosystemu inwestycji technologicznych, kierownictwo i inwestorzy TechStars London zostali wczoraj przyjęci w siedzibie brytyjskiego premiera przy Downing Street 10 przez Ministra Kultury, Telekomunikacji i Przemysłu Kreatywnego, Eda Vizeya oraz dyrektor UK TechCity, Joannę Shields.

Nowy akcelerator rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń w marcu bieżącego roku, oferując finansowanie na poziomie 85 tysięcy euro, z czego 15 tys. euro to inwestycja, a 70 tys. euro to opcjonalna pożyczka zamienna na udziały w startupie.

TechStars ma już spore doświadczenie w pracy z europejskimi zespołami, takimi jak Memrise (UK), GrabCAD (Estonia) czy docTrackr (Francja), które razem pozyskały 16 milionów euro inwestycji.

Wejście TechStars nastąpiło dwa lata po założeniu przez rząd brytyjski Tech City Investment Organisation w celu zwiększenia ilości inwestycji oraz ustanowienia Londynu cyfrową stolicą Europy. W tym celu Wielka Brytania prowadzi politykę przyciągania przedsiębiorców i inwestorów, m.in. poprzez ulgi podatkowej dla sektora kreatywnego oraz wizy dla przedsiębiorców.

DavidCohen, CEO i założyciel TechStars: “Od dawna przyglądaliśmy się rosnącej scenie startupów technologicznych w Londynie, mając świadomość, że USA nie mają monopolu ani na umiejętności ani na przedsiębiorczość. Obecnie panuje tu świetny klimat dla rozwoju biznesu, gdzie możemy pracować z szerokim spektrum angielskich i międzynarodowych, utalentowanych zespołów. Fuzja ze Springboardem pozwoli TechStars dostarczyć świetne rezultaty zarówno startupom, jak i inwestorom”.

Jon Bradford, CEO i współzałożyciel Springboard: “Springboard i TechStars mają wiele wspólnego od dawna, między innymi poprzez wspólną wizję mentoringu. Doświadczenie TechStars teraz dostępne w Londynie to świetny news dla startupów nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale również Europy i świata.”

Krzysztof Kowalczyk, Partner Zarządzający HardGamma Ventures: „Współpracujemy ze Springboard od początku jego powstania. Jon Bradford pomógł nam też przy tworzeniu akceleratora GammaRebels. Teraz cieszymy się, że możemy być częścią pierwszego amerykańskiego akceleratora wchodzącego do Europy!”

Joanna Shields, CEO Tech City Investment Organisation oraz Brytyjski Ambasador Biznesu: “Tech City wykorzystuje swój potencjał jako jedno z najważniejszych centrów technologii na świecie. Obecnie dzięki doskonałym rozwiązaniom ustawowym oraz wsparciu przy otrzymaniu wizy Wielka Brytania dołączyła do najlepszych miejsc dla biznesu technologicznego.”

Zgłoszenia do TechStars London można wysyłać od 16 marca 2013 roku poprzez stronę http://www.techstars.com/. Do programu zostanie przyjęte maksymalnie 10 firm.

źródło: informacja prasowa