Tegoroczna edycja Wolves Summit już 23 października

tegoroczna edycja wolves summit juz 23 pazdziernika
Udostępnij:
Wolves Summit to międzynarodowa konferencja dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Ósma edycja wydarzenia odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki 23 i 24 października. Udział w konferencji weźmie blisko 1500 uczestników z ponad 60 krajów.

Tym razem na konferencji pojawi się 300 startupów (50 scaleupów), 200 inwestorów i 300 przedstawicieli korporacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w celu zbudowania wartościowych relacji biznesowych. W odpowiedzi na potrzeby i wymagania uczestników, Wolves Summit po raz kolejny skupiać się będzie na wysokiej jakości networkingu wspieranym przez specjalny system pomagający znaleźć i umówić spotkanie z odpowiednimi osobami i firmami. Podczas piątej edycji organizatorzy postanowili, że zakwalifikowane startupy wezmą udział w konferencji bezpłatnie. Dzięki temu wzrósł poziom jakości selekcji. Formuła prowadzona od trzech lat pozwala przedsiębiorstwom skupić swoje zasoby na rozwoju technologii i umożliwia spotkanie 200 inwestorom oraz 300 przedstawicielom firm w zaledwie dwa dni.

W tym roku startupy wyselekcjonowane będą m.in. pod kątem innowacyjności i zapotrzebowania rynku w wybranych obszarach. W sam proces selekcji zaangażowane są korporacje i fundusze, które poszukują konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma szansę na nawiązanie cennych partnerstw. Dodatkowo, by zapewnić wysoką jakość spotkań, odpowiadającą wszystkim uczestnikom, na Wolves Summit pojawią się przedstawiciele zróżnicowanych środowisk, m.in. reprezentanci departamentów Strategii, R&D, Innowacji, IT, Digital, Sprzedaży, startupy z 9 głównych branży z 61 krajów, firmy technologiczne, fundusze Venture Capital i MŚP.

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące startupy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie, bazując na dopasowaniu do wcześniej wybranych kryteriów, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wartościowe i właściwe. Dzięki specjalnemu narzędziu uczestnicy mogą umówić nawet 40 spotkań podczas dwóch dni wydarzenia. Podczas wszystkich edycji umówiono 18980 spotkań 1:1. Uczestnicy uważają, że tego typu rozmowy są bardzo istotne i pomagają w dalszej pracy.

Wolves Summit jest świetnym miejscem na spotkanie przyszłych inwestorów. Do wielu startupów, które dzięki Wolves Summit uzyskały potrzebny do dalszego rozwoju rozpęd zaliczyć można Swipestox (obecnie Naga Group), Autenti, Tespack, Bin-E. Aby jeszcze bardziej pomóc środowisku innowacji, podczas ósmej edycji Wolves Summit odbędzie się konkurs Great Pitch, podczas którego 40 najlepszych startupów i scaleupów będzie mogło przedstawić swoje pomysły i biznes zgromadzonym inwestorom i innym uczestnikom.

Współorganizatorem wydarzenia jest miasto stołeczne Warszawa. Dodatkowe informacje na temat konferencji oraz możliwości uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.wolvessummit.com.