Telefon Escobara nie pojawi się na targach w Las Vegas. Jego twórca jest oskarżony o plagiat

telefon escobara nie pojawi sie na targach w las vegas jego tworca jest oskarzony o plagiat
Udostępnij:
Kontrowersyjny telefon od Roberto Escobara nie będzie mieć swojej premiery w Las Vegas. Twórcy składanego smartfona chcieli dziś (7 stycznia) oficjalnie zaprezentować Escobar Fold 1. Jednak organizatorzy targów CES odmówili jego pokazu.

Tłumacząc swoją decyzję, organizatorzy CES poinformowali, że firma Escobar Inc. nie jest „dopasowana do programu wystawy”. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną takiego stanowiska mogły być oskarżenia o plagiat. Możliwe, że Escobar Fold 1 był wzorowany na chińskim telefonie FlexPai.

Escobar Fold 1 konkurencją dla Galaxy Folda?

Roberto Escobar, brat słynnego barona narkotykowego – Pabla Escobara – wprowadził do sprzedaży składany telefon Escobar Fold 1. Ma być konkurencją dla Mate’a X i Galaxy Folda.

Escobar Fold 1 kosztuje 350 dolarów. W cenie darmowa wysyłka i etui. Pomimo niskiej ceny producent zaznacza, że smartfon posłuży dłużej niż telefony od Samsunga. Dlaczego? Zdaniem Escobara ekran urządzenia jest niezwykle trwały; pokryty odpornym tworzywem sztucznym, a nie szkłem, które stosuje konkurencja.

Dodatkowo chwytem reklamowym ma być informacja, że telefon posiada specjalne zabezpieczenia, szczególnie ważne dla osób, które chcą pilnie strzec swoich tajemnic.

Escobar INC nie zamierza podpisywać żadnej umowy z operatorami komórkowymi czy sieciami handlowymi. Dzięki temu cena telefonu może być tak niska.

Jak prezentuje się Escobar Fold 1?

Escobar Fold 1 przypomina Mate’a X. Po rozłożeniu przekątna wyświetlacza telefonu mierzy 7,8 cala. Do stworzenia gadżetu wykorzystano technikę AMOLED.

Smartfon posiada system Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640 i 6 GB lub 8 GB RAM LPDDR4X.

W telefonie znajdują się dwa aparaty: 16-megapikselowy (f/1.8) i 20-megapikselowy (f/1.8) z optyczną stabilizacją obrazu. Do wyboru mamy wersje z 128 GB i 512 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Escobar chce pozwać Apple’a

Roberto Escobar poinformował, że pozwie Apple. Wniesie do sądu pozew zbiorowy na 30 mld dolarów pod zarzutem „oszukiwania konsumentów sprzedając im bezwartościowe telefony za zbyt wysoką cenę”. Dodał także, że wydał już miliard dolarów na opłacenie prawników.

 

Fot.mat.pras. Escobar Inc.