Telekom Innovation Contest rozpoczyna ogólnoświatowe poszukiwania innowacyjnych pomysłów

telekom innovation contest rozpoczyna ogolnoswiatowe poszukiwania innowacyjnych pomyslow
Udostępnij:
Po raz drugi Deutsche Telekom ogłasza Telekom Innovation Contest – międzynarodowy konkurs skierowany do kreatywnych studentów, wykładowców oraz startupów na wczesnym etapie rozwoju. Zwycięzcy mogą otrzymać do 150 tysięcy euro inwestycji i możliwość włączenia startupu do inkubatorów Deutsche Telekom.

Po raz drugi Deutsche Telekom ogłasza Telekom Innovation Contest – międzynarodowy konkurs skierowany do kreatywnych studentów, wykładowców oraz startupów na wczesnym etapie rozwoju. Zwycięzcy mogą otrzymać do 150 tysięcy euro inwestycji i możliwość włączenia startupu do inkubatorów Deutsche Telekom. Najlepsze zespoły zostaną wyłonione podczas finałów w Krakowie pod koniec czerwca 2014 roku. Pomysły można zgłaszać do 11 kwietnia na stronie www.telekom- innovation-contest.com.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Narodowe eliminacje odbędą się w maju w Atenach, Bratysławie, Budapeszcie, Bukareszcie, Podgoricy, Pradze, Tel-Avivie, Warszawie, Zagrzebiu i Berlinie. Zespoły spoza Europy wezmą udział w eliminacjach przez internet. Pod koniec czerwca w Krakowie odbędą się mistrzostwa – będzie to punkt kulminacyjny czterodniowego programu dla startupów. Zwycięzcy będą rozwijać swój pomysł we współpracy z krajowym operatorem Deutsche Telekom.

Uczestnictwo w Telekom Innovation Contest naprawdę się opłaca. Excalibur – zwycięzca zeszłorocznej edycji – dołączył do hub:raum Kraków w grudniu ubiegłego roku. Teraz zespół pracuje nad projektem, ma ogromne możliwości rozwoju i partnera, który go wspiera. Ten startup jest najlepszym przykładem tego, że konkurs przenosi najlepsze pomysły na wyższy poziom – uważa Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Telekom Innovation Contest otrzymają pakiet wsparcia – inwestycję do 150 tysięcy euro od jednego z inkubatorów Deutsche Telekom, doradztwo czołowych specjalistów Grupy, możliwość udziału w międzynarodowych wydarzeniach oraz przestrzeń do pracy. Ponadto wszyscy finaliści wezmą udział w czterodniowym programie treningowym dla startupów, podczas którego zespoły będą uczyć się od ekspertów i otrzymają możliwość dalszego rozwoju pomysłów. Zwycięski zespół weźmie udział w Long Night of Startups w Berlinie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku startupów, w którym weźmie udział blisko 6 tysięcy gości.

Uczestnictwo w Telekom Innovation Contest było ważnym krokiem w kierunku nawiązania dobrych kontaktów i przeniesieniu naszego pomysłu na wyższy poziom rozwoju – powiedział Ivan Klimek, CEO w Excalibur.

Zespoły składające się z dwóch lub więcej osób mogą zgłaszać swoje pomysły w kilku kategoriach takich jak: wydajność chmurowa, media przyszłości i komunikacja, internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, uwierzytelnianie danych i inteligentna energia. Aplikacje można nadsyłać do 11 kwietnia przez stronę www.telekom-innovation-contest.com.

Organizatorem tegorocznej edycji jest hub:raum Kraków, T-Mobile i inne jednostki grupy Deutsche Telekom, a także Kitchen Budapest i UQBATE – program dla pracowników Grupy.

źródło: informacja prasowa