Telemedi.co dofinansowane, aby pomagać pacjentom

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Ostatnie tygodnie są niezwykle owocne w rozwoju polskiego projektu Telemedi.co. Z końcem września pozyskali inwestora, a na początku października zostali wybrani „Startupem tygodnia” w prestiżowym, zagranicznym magazynie WIRED.

Cel stawiamy przez firmę Telemedi.co od samego początku jest niezwykle ambitny. Z wykorzystaniem smartphonów czy tabletów ułatwić pacjentom dostęp do konsultacji z lekarzami i innymi specjalistami medycznymi. Bez wychodzenia z domu. Bez stania w kolejkach. Najprościej. 

Twórcy programu – Piotr Słomain i Paweł Sieczkiewicz – kooperację rozpoczęli w zeszłym roku. Szybko zauważyli, że temat łączenia skostniałej służby zdrowia z nowymi technologiami wymaga wsparcia i doświadczenia osób trzecich. Tu z pomocą i pierwszą inwestycją przyszedł im Czeski akcelerator młodych biznesów „Wayra”, którego główną siedzibą jest Praga i właśnie tam od kilku miesięcy dzień po dniu projekt jest rozwijany. W zespole twórców Telemedi.co znajduje się również Lek.med. Paulina Nowak, która jest odpowiedzialna za medyczną część biznesu.

Potencjał w twórcach i pomyślę dostrzegli także aniołowie biznesu z Venture Growth Partners, którzy pod koniec września zainwestowali 78 000 euro czyli około 320 000 złotych na rozwój biznesu.  – Przewidujemy, że wartość rynku telemedycznego w ciągu roku wykaże dwucyfrowy wzrost. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w Telemedi.co. Te pieniądze pozwolą im szybko rozszerzyć swoją działalność, co umożliwi zdobycie znaczącej pozycji na rynku w stosunkowo krótkim czasie. Następnym krajem w naszych planach wprowadzania usług telemedycznych jest Rumunia. Właśnie tam Telemedi.co sprawdzi funkcjonalność swojego modelu biznesowego – mówi Mircea Draghici, przedstawiciel funduszu VGP.

W projekt uwierzyli także redaktorzy prestiżowego magazynu WIRED, który od 1993 roku opisuje najważniejsze tematy związane z nowymi technologiami. I właśnie w tym tygodniu postanowił opisać Telemedi.co i przyznać mu tytuł „Startupu tygodnia”. 

Telemedi.co rozwiązuje problem kolejek, słabego dostępu do specjalistów i konieczności podróży do gabinetu czy przychodni z większością problemów medycznych. Cieszymy się z sukcesów, a dzięki pozyskane inwestycje pomogą nam na jeszcze szersze dotacie do pacjentów – mówi Piotr Słomian, Prezes Telemedi.co.

Platforma jest już dostępna na stronie Telemedi.co, gdzie przez większość godzin dnia na pacjentów czekają gotowi do szybkiej konsultacji lekarze specjaliści. Twórcy programu planują przed końcem roku kilka znaczących zmian, które sprawią, że jakość świadczonej usługi będzie jeszcze wyższa.