Wzorem włoskim
Teraz podobny projekt ruszył w Polsce. Jest całkiem darmowy dla pacjentów, a medycy będą pracować pro bono.
– Emerytowani lekarze, którzy choćby z racji ryzyka związanego z ekspozycja na koronawirusa nie mogą pracować w placówkach medycznych a chcą wspomóc swoich aktywnych zawodowo kolegów po fachu mogą zgłaszać się w internecie pod adresem probono.telemedi.co – mówi w rozmowie z Newsweek jedna z inicjatorek akcji, Magdalena Bukowska.
Przez telefon lub online
Za pośrednictwem Telemedi.co lekarze udzielać będą wyjaśnień czy objawy, które ma pacjent mogą świadczyć o grypie, koronawirusie, czy zwykłym przeziębieniu.
Grafik pracy ustalany będzie na podstawie dostępności lekarzy. Pacjent wybierze 1 z 3 kanałów komunikacji: czat, wideo lub połączenie telefoniczne. Lekarz zainicjuje połączenie z pacjentem.
Technologie telemedyczne są na rynku od ponad 10 lat, jednak dopiero od niedawna zaczynają pojawiać się jako jeden z głównych trendów w lecznictwie.
W Polsce mamy kilka innych platform telemedycznych. Opis wybranych znajduje się tu: Telemedycyna rozwiązaniem na kryzys związany z koronawirusem. Oto 7 polskich projektów.
Docplanner inwestował w Telemedi
Przypominamy, że w 2016 r. Docplanner zainwestował milion złotych w Telemedi.co. Wtedy baza firmy Docplanner wynosiła 7 mln użytkowników oraz 1,5 mln lekarzy.
Przy tej okazji Paweł Sieczkiewicz, współtwórca Telemedi.co mówił:
– Na wizytę online nie czekamy tak długo, jak to się zdarza w placówkach fizycznych, dlatego że jesteśmy w stanie szybko stwierdzić, który lekarz jest dostępny i przypisać do niego pacjenta, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Usługa może też przydać się podczas zagranicznego wyjazdu. Możemy wtedy połączyć się z naszym lekarzem i rozmawiać po polsku, będąc w delegacji.