Telemedi.co szuka emerytowanych lekarzy, którzy będą udzielać porad online

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Telemedi.co szuka emerytowanych lekarzy, którzy będą udzielać porad online

Udostępnij:

Zewsząd docierają informacje, że brakuje lekarzy oraz innych pracowników ochrony zdrowia. Podczas epidemii niedobory są coraz większe, tym bardziej że wielu z nich przebywa obecnie na kwarantannie. Telemedi.co szuka więc emerytowanych lekarzy, którzy mogą udzielać porad online.

W Lombardii już od jakiegoś czasu działa platforma telemedyczna, dzięki której emerytowani lekarze udzielają porad medycznych przez telefon. To pozwala usprawnić udzielanie wstępnej pomocy ciągle napływającym nowym pacjentom.

Wzorem włoskim

Teraz podobny projekt ruszył w Polsce. Jest całkiem darmowy dla pacjentów, a medycy będą pracować pro bono.

– Emerytowani lekarze, którzy choćby z racji ryzyka związanego z ekspozycja na koronawirusa nie mogą pracować w placówkach medycznych a chcą wspomóc swoich aktywnych zawodowo kolegów po fachu mogą zgłaszać się w internecie pod adresem probono.telemedi.co – mówi w rozmowie z Newsweek jedna z inicjatorek akcji, Magdalena Bukowska.

Przez telefon lub online

Za pośrednictwem Telemedi.co lekarze udzielać będą wyjaśnień czy objawy, które ma pacjent mogą świadczyć o grypie, koronawirusie, czy zwykłym przeziębieniu.

Grafik pracy ustalany będzie na podstawie dostępności lekarzy. Pacjent wybierze 1 z 3 kanałów komunikacji: czat, wideo lub połączenie telefoniczne. Lekarz zainicjuje połączenie z pacjentem.

Technologie telemedyczne są na rynku od ponad 10 lat, jednak dopiero od niedawna zaczynają pojawiać się jako jeden z głównych trendów w lecznictwie.

W Polsce mamy kilka innych platform telemedycznych. Opis wybranych znajduje się tu: Telemedycyna rozwiązaniem na kryzys związany z koronawirusem. Oto 7 polskich projektów.

Docplanner inwestował w Telemedi

Przypominamy, że w 2016 r. Docplanner zainwestował milion złotych w Telemedi.co. Wtedy baza firmy Docplanner wynosiła 7 mln użytkowników oraz 1,5 mln lekarzy.

Przy tej okazji Paweł Sieczkiewicz, współtwórca Telemedi.co mówił:

– Na wizytę online nie czekamy tak długo, jak to się zdarza w placówkach fizycznych, dlatego że jesteśmy w stanie szybko stwierdzić, który lekarz jest dostępny i przypisać do niego pacjenta, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Usługa może też przydać się podczas zagranicznego wyjazdu. Możemy wtedy połączyć się z naszym lekarzem i rozmawiać po polsku, będąc w delegacji.