TeleportMe wśród najlepszych na tegorocznym Startup Weekend Trójmiasto!

Dodane: 07.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Jakub, Piotr, Rafał i dwóch Marcinów zbudowali prawdziwy startupowy dreamteam, który w 54 godziny stworzył aplikację mobilną TeleportMe służącą do teleportowania ludzi. Zespół zdobył 2 miejsce na znanej na całym świecie imprezie – Startup Weekend, która odbyła się kilka dni temu w Trójmieście.

Jakub, Piotr, Rafał i dwóch Marcinów zbudowali prawdziwy startupowy dreamteam, który w 54 godziny stworzył aplikację mobilną TeleportMe służącą do teleportowania ludzi. Zespół zdobył 2 miejsce na znanej na całym świecie imprezie – Startup Weekend, która odbyła się kilka dni temu w Trójmieście.

TeleportMe to aplikacja onetouch, która pokazuje kierunek i odległość od domu lub innego ważnego miejsca, które w danej chwili użytkownik potrzebuje odszukać. Aplikacja przydatna jest w wielu sytuacjach, kiedy potrzebujemy łatwego narzędzia do odszukania kierunku, w którym musimy podążać. TeleportMe można porównać do kompasu, który tym razem wskazuje nie północ, a wybrany cel. Aplikacja dodatkowo pozwala znaleźć kierunek i odległość naszego ostatniego „meldunku” z profilu na Facebook. Daje to możliwość w łatwy sposób poruszać się po miejscach, które ostatnio się odwiedziło.

Jak przyznają autorzy, TeleportMe to pomysł, który póki co nie zarabia pieniędzy, ale pomaga ludziom. Jego główną ideą jest rozwiązanie problemu, z którym każdy z nas się spotyka na co dzień – koniecznością odszukania kierunku i to niekoniecznie w nocy, po długiej zabawie. Dla niektórych korzystanie z map lub GPS jest nadal skomplikowane. TeleportMe daje unikalną możliwość podążania za strzałką i dotarcia do celu drogą wybraną przez siebie, np. podczas grzybobrania czy joggingu w lesie.

Autorami projektu TeleportMe są: Jakub Błaszczyński i Marcin Czarkowski z nathanadler.pl, Piotr Oleksiak z endoto.pl oraz Rafał Dittmar i Marcin Reducha – oddani kodowaniu developerzy.

Aplikacja działa na platformach zarówno iOS, jak i Android oraz ma zasięg ogólnoświatowy.

Pierwszy pomysł, jaki zrodził się w naszych głowach, kiedy przystępowaliśmy do Startup Weekend to aplikacja pomagającą ludziom prowadzić zdrową zróżnicowaną dietę zgodną z grupą krwi. Rozpoczęliśmy prace nad projektem, ale w niedługim czasie doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy czegoś, czemu będziemy w stanie poświęcić się bez reszty – wyjaśnia Marcin Czarkowski, członek zespołu TeleportMe. – Spotkaliśmy się i w ciągu 10 minut podjęliśmy jednogłośną decyzję, że robimy aplikację pomagającą ludziom trafić do domu. Po paru godzinach mieliśmy nazwę, logotyp, www, fanpage oraz przemyślany technologicznie projekt. Krótki czas realizacji i szybkość działania nie przeszkodziły nam w stworzeniu dobrej jakościowo aplikacji, która będzie cennym narzędziem dla niejednego użytkownika – dodaje Piotr Oleksiak z zespołu.

Pomysł okazał się trafny i zyskał uznanie na Startup Weekend Trójmiasto, którego celem jest rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie. Uczestnicy wydarzenia mieli zaledwie kilkadziesiąt godzin (od piątkowego popołudnia do niedzielnej nocy) na stworzenie oryginalnego projektu, pozyskanie partnerów oraz przetestowanie reakcji rynku na swoją koncepcję. Zespół TeleportMe zdobył drugie miejsce w postaci nagrody publiczności. Pomysłodawcy zapytani o swój „przepis na sukces”, odpowiadają:

Co jest najważniejsze w pracy nad projektem? Po pierwsze: słuchać swojego teamu. Dobre pomysły rodzą się w dwóch zgranych zespołach, gdzie team leader bierze pod uwagę każdy pomysł, każdą najmniejszą myśl wypowiedzianą w zespole – wyjaśnia Jakub Błaszczyński, Team Leader TeleportMe.Kiedy słuchasz swojego teamu, możesz też rozpoznać, kto w czym jest dobry, jakie ma zdolności dzięki temu możesz efektywniej delegować zadania. To dlatego jako jedyni zrobiliśmy pivota i to prawie całkowitego. Dlaczego prawie? Bo pierwszy nasz pomysł także miał za zadanie pomagać ludziom. – dodaje Jakub Błaszczyński.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem