Ten kask nie tylko ochroni głowę rowerzysty. Poinformuje go także o zbliżających się samochodach – Product Hunt

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jazda na rowerze jest przyjemna, ale może być także niebezpieczna. Zwłaszcza, jeśli na głownie nie mamy odpowiedniego kasku. Ten stworzony przez zespół Brooklyness wyposażony jest w czujniki ruchu, światła kierunkowe i kamery.

fot. zrzut ekranu z filmu promującego Classon Helmet | Kickstarter 

Classon Helmet nie tylko chroni głowę rowerzysty podczas upadków i drobnych kolizji. Ma przede wszystkim sprawić, że jazda jednośladem będzie naprawdę bezpieczna. Dlatego twórcy urządzenia wyposażyli je w czujniki ruchu, które wykryją zbliżające się samochody i poinformują o tym właściciela kasku. Z drugiej zaś strony, światła kierunkowe umieszczone z tyłu Classon Helmet, dadzą znać kierowcom aut o zamiarach rowerzysty.

Do tego gadżet posiada dwie kamery. Gromadzą one materiał wideo, który może przydać się uczestnikom ruchu zwłaszcza, kiedy są stroną w wypadku drogowym. Ponadto nagrany film można edytować za pomocą aplikacji mobilnej i przesyłać swoim znajomym. Zanim jednak kask trafi na półki sklepowe, autorzy projektu muszą zakończyć kampanię crowdfundingową na Kickstarterze.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.