Ten polski startup zadba o bezpieczeństwo Twojego domu. Elephant door to sposób na włamywacza

Dodane: 02.08.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Kilka dni temu miał swoją polską premierę elephant door. Czym właściwie jest urządzenie z logo słonia? Czym wyróżnia się na rynku IoT i dlaczego zostało docenione i nagrodzone między innymi przez Microsoft?

Elephant door to pierwszy inteligentny alarm stworzony z myślą o mieszkaniach. Jest w pełni obsługiwany z poziomu smartfona i wysyła powiadomienia bezpośrednio na niego. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, montaż elephant door jest niezwykle prosty i nie wymaga narzędzi ani pomocy fachowców. Urządzenie umieszcza się bezpośrednio na drzwiach wejściowych. Dlaczego w tym a nie innym miejscu? Ponieważ aż 80% włamań odbywa się właśnie tą drogą. Urządzenie wyposażone jest w zestaw sensorów, które analizują drgania oraz ruch drzwi.

Elaphant door wyposażony jest w technologię Smart Warning System. W praktyce oznacza to, że wykrywa kilka rodzajów zdarzeń, które są analizowane w czasie rzeczywistym. Jeśli system rozpozna zwykła pukanie do drzwi, nie zaklasyfikuje tego jako zagrożenia i nie zareaguje. Unikalną cechą elephant door jest to, że wykrywa już próby włamania, jeszcze zanim włamywacz dostanie się do mieszkania. Jeśli zostaną rozpoznane silne wibracje (np. kiedy zamek jest rozwiercany wiertarką) lub uderzenie w drzwi (przy próbie ich wyważenia), alarm wyśle powiadomienie o zagrożeniu na smartfon i uruchomi krótki sygnał alarmowy. Ma to na celu wystraszenie włamywacza. Zwłaszcza, że syrena jest bardzo głośna – emituje sygnał na poziomie 110 dB (dla porównania jest to głośność zbliżona do sygnału karetki pogotowia).

Kiedy elephant door rozpozna otwarcie drzwi, co w praktyce oznacza wejście włamywacza do mieszkania, natychmiast wyśle powiadomienie na smartfon i uruchomi syrenę alarmową na kilka minut (z pewnością usłyszy ją każdy sąsiad, więc może łatwo pomóc udaremnić włamanie).

Urządzenie jest wyposażone we wbudowaną baterię LiPo, która wystarcza nawet na 40 dni użytkowania. Za łączność odpowiadają moduły Wi-Fi oraz Bluetooth. Ciekawą cechą jest pełna mobilność elephant door. Dzięki niej przeprowadzka czy wymiana drzwi nie stanowią problemu. Wystarczy zdjąć urządzenie z drzwi i ponownie zamontować w nowym miejscu.

Elephant door można już kupić w sklepie online producenta za 799 zł, czyli ułamek kwoty, jaką należałoby poświęcić na zakup i montaż tradycyjnego alarmu. Co ciekawe jest to jednorazowy wydatek, bo producent nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie ze sprzętu. Do tego wszystkiego dochodzi także design. Elephant door zupełnie nie przypomina alarmów, które widzimy na co dzień. Obudowa z metalowymi wykończeniami budzi skojarzenia raczej ze smartfonami czy innymi high-endowymi urządzeniami.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem