Ten weekend będzie należał do startupów

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

To już ostatni dzwonek aby wziąć udział w Startup Weekend, który rozpoczyna się 28 października w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstaną nowe projekty internetowe/mobilne, które będą walczyć o główną nagrodę – miesięczny wyjazd do inkubatora SeedRocket w Hiszpanii.

To już ostatni dzwonek aby wziąć udział w Startup Weekend, który rozpoczyna się 28 października w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstaną nowe projekty internetowe/mobilne, które będą walczyć o główną nagrodę – miesięczny wyjazd do inkubatora SeedRocket w Hiszpanii.

Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie.

Wśród zaproszonych speakerów znajdują się m.in. Paula Marttila – mentorka Seedcamp/Springboard która przedstawi 10 przykazań dla startupów, Holger Dietrich ze Startup Digest który pokaże czym jest Lean Startup oraz Basia Nowacka z Yoomoot.

Startup Weekend to impreza dla kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast o tylko nich dyskutować. Chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców aby wspólnie stworzyli innowacyjne projektymówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp.

Uczestniczy mogą też liczyć na pomoc doświadczonych mentorów jak Marek Przystaś (HanBright), Fran Gago (Favmonster), Maciej Budziech (Mediafun), Tomasz Kolinko (Motivapps), Borys Musielak (Filmaster), Krzysztof Fołek (Microsoft), Aleksandra Kubicka (Allegro), Sebastian Błaszkiewicz (Empathy), Asier Rios Molina (Google), Michał Jaskólski (Nokaut.pl), Przemysław Basiak (Stopklatka), Luke Miler (Creeeam), Robert Olejnik (Teonite Ventures), Mateusz Radziszewski (Unizeto Technologies), Sławomir Pucia (Lemon Demon), Michał Jasiński (Deepline) i radca prawny Rafał Malujda.

Aby wziąć udział w Startup Weekend Szczecin, trzeba się spieszyć bo rejestracja dobiega już końca a ostatnie wejściówki czekają na stronie http://www.startupweekend.pl. Organizatorzy przewidują około 60 uczestników, głównie z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro, Lemon Demon, Consileon, Teambox i Startup Bootcamp.

Startupy będą oceniać Rafał Han z HanBright, Sebastian Kwiecień z Epic Ventures, Arek Hajduk ze Speedup Venture Capital Group i Michał Olszewski z LMS Invest.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma dostęp do oprogramowania do zarządzania projektami online o wartości ponad 300$. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Mogą konsultować się też z międzynarodowymi mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem