TenMarks – pomoc w nauce

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

TenMarks otrzymał 10 milionów dolarów od Catamount Ventures.

TenMarks otrzymał 10 milionów dolarów od Catamount Ventures. Projekt ten jest startupem edukacyjnym, który ma pomagać uczniom w nauce matematyki poprzez udostępnienie nauczycielom mechanizmów, dzięki którym mogą przesyłać uczniom materiały do nauki na następne zajęcia.

Projekt podzielony jest na dwie strefy: TenMarks dla pedagogów oraz TenMarks dla rodziców. Pierwsza z nich wymaga zaproszenia nauczyciela. W tym celu nauczyciel wypełnia formularz, w którym podaje miejsce, w którym uczy, login, hasło oraz e-mail. Belfer będzie mógł wysyłać do zarejestrowanych uczniów wiadomości na temat tego, czego mają się nauczyć na następne zajęcia, zaproponować materiały do nauki oraz przesłać testy do rozwiązania, dzięki którym uczniowie będą mogli dowiedzieć się, co z danego materiału już przyswoili, a czego jeszcze nie.

Druga strefa polega na rejestracji ucznia, której to dokonuje jeden z rodziców. Po zgłoszeniu dziecka do programu nauczania TenMarks i uiszczeniu opłaty w wysokości odpowiednio: 10$ za miesiąc nauki; 49,99$ za 6 miesięcy nauczania, czy 89,99$ za roczną subskrypcję, uczeń dokańcza rejestrację, wpisując swój login oraz hasło, które będzie służyć do logowania się w serwisie. Warto dodać, że w TenMarks rodzic nie jest potrzebny tylko do płacenia za naukę, ma on również wgląd do informacji, jakie postępy jego pociecha odnosi w nauce.

Po zarejestrowaniu w serwisie uczeń będzie mógł rozwiązywać wybrane ćwiczenia przeznaczone dla jego klasy, a w przypadku jakichkolwiek problemów będzie mógł skorzystać z drobnych podpowiedzi. Gdy zupełnie nie będzie wiedział, jak zrobić dane zadanie, będzie mógł obejrzeć film, w którym lektor spokojnie wytłumaczy, w jaki sposób je rozwiązać.

źródło: techcrunch.com