Tequila Planet zdobyła 20 mln użytkowników

tequila planet zdobyla 20 mln uzytkownikow
Udostępnij:
Globalna platforma mobilnej rozrywki, której operatorem jest wrocławski developer gier Tequila Mobile, skutecznie realizuje plany ekspansji.

Globalna platforma mobilnej rozrywki, której operatorem jest wrocławski developer gier Tequila Mobile, skutecznie realizuje plany ekspansji.

Społeczność Tequila Planet - platformy służącej do globalnej dystrybucji gier na urządzenia mobilne - rośnie z dnia na dzień i w tym tygodniu osiągnęła poziom 20 milionów unikalnych użytkowników. Tym samym jest to największa tego typu platforma działająca z Polski. Liczba osób aktywnie korzystających z dostępnych na niej gier Android, iOS i Java od kwietnia tego roku wzrosła dwukrotnie. Do tej pory, w ciągu półtora roku od uruchomienia platformy, ponad 1.4 miliona graczy zdecydowało się kupić wirtualny dodatek realizując łącznie ponad 2,3 mln płatnych transakcji. Co więcej, przeciętny użytkownik zagrał średnio 10 razy w którąś z dystrybuowanych przez Tequila Planet grę, co daje ponad 200 milionów rozegranych sesji i przekłada się na ponad 17.6 miliona godzin spędzonych z telefonem lub tabletem w dłoni.

Powyższe wyniki mówią same za siebie; produkty oferowane przez Tequila Planet są przyjmowane przez graczy z wielkim entuzjazmem m.in. gra Fantasy Kingdom Defense HD, która z rankingiem graczy wynoszącym 4.6 w skali 5 gwiazdek była ostatnio intensywnie promowana w globalnym sklepie Google Play. Łukasz Deszczułka, członek zarządu spółki, mówi: - O popularności platformy i dostępnych na niej tytułach świadczy fakt, że ponad pół miliona graczy dokonało powyżej pięciu płatnych transakcji mimo iż są one zupełnie opcjonalne. Rekordziści potrafią dokonać ponad stu transakcji grając w trzy-cztery tytuły w tym samym okresie. Łącznie nasi gracze wydali już ponad dwa miliony dolarów na wirtualne dodatki dostępne w oferowanych grach.

Obecnie Platforma rośnie najszybciej na rynkach krajów Europy Zachodniej i Środkowej (30%), Ameryki Południowej (18%) oraz wybranych krajów Azji (ponad 30%). „Kilka razy doświadczyliśmy sytuacji w której nasza platforma była po prostu przeciążona z powodu nadmiernego ruchu” tłumaczy Łukasz Deszczułka. Jak dodaje, ze względu na dużą ilość pobrań gier musieliśmy rozbudować infrastrukturę. Dzięki temu platforma jest wysoce skalowalna oraz monitorowana i dostępna dla użytkowników 24 godziny na dobę. Warto również podkreślić, że tempo ekspansji platformy przyspiesza; dodatkowo wkrótce na platformie pojawią się produkty developerów ze ścisłej światowej czołówki branży mobilnej.

źródło: informacja prasowa