Terminal płatniczy i szybsze transakcje – dowiedz się, jak to działa!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

polskie epłatności

Udostępnij:

Wraz z rozwojem nowych rozwiązań technologicznych konsumenci uzyskują dostęp do innowacyjnych metod płatności przy zakupie produktów i usług. Tradycyjne metody, takie jak gotówka i karty kredytowe z paskiem magnetycznym lub chipem, są wypierane przez wygodniejszy sposób. Mowa oczywiście o terminalach płatniczych, obsługujących płatności zbliżeniowe.

Czy każdy terminal płatniczy umożliwia płatności zbliżeniowe?

Płatności zbliżeniowe można opisać jako metody płatności, które nie wymagają użycia gotówki, a terminal płatniczy nie wymaga fizycznego przeciągnięcia przez niego karty kredytowej. Wiele kart kredytowych było tradycyjnie używanych z chipem lub paskiem magnetycznym, a płatność należało zweryfikować kodem PIN. W przypadku płatności zbliżeniowych wystarczy pomachać lub zbliżyć kartę do terminala płatniczego. Nie musisz nawet dodawać kodu.

Do płatności zbliżeniowych możesz też używać większości nowoczesnych telefonów komórkowych, co oznacza, że ​​portfel możesz zostawić w domu. Przykładowe metody płatności zbliżeniowych na telefon to Apple Pay, Google Pay i Vipps.

Jaka technologia stoi za płatnościami zbliżeniowymi?

Gdy dana osoba dokonuje zakupu za pomocą zbliżeniowych metod płatności, terminal płatniczy automatycznie połączy się z kontem bankowym użytkownika. Jest to możliwe dzięki technologiom zbliżeniowym, takim jak RFID (identyfikacja radiowa) czy NFC (komunikacja bliskiego zasięgu). Fale radiowe wysyłają niezbędne informacje z aplikacji na telefon, zbliżeniowej karty płatniczej lub konta bankowego do terminala płatniczego.

Alternatywnie można użyć QR (kod szybkiej odpowiedzi). Oznacza to, że transakcja odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR widocznego w aplikacji mobilnej użytkownika. Z tej technologii korzystają zarówno Google Pay, jak i Apple Pay.

Czy płatności zbliżeniowe to nowy standard płatności?

Płatności zbliżeniowe cieszą się coraz większą popularnością. Według ekspertów, w 2020 roku ponad 70% wszystkich płatności bezgotówkowych odbywało się zbliżeniowo. Od tego czasu tendencja ta jeszcze bardziej się nasiliła. Sprzyjają temu często zmieniające się regulacje prawne i zmiany w obowiązku posiadania terminalu płatniczego przez każdą firmę handlu detalicznego, która posiada urządzenie fiskalne. Jest też wiele innych powodów wzrostu popularności płatności bezgotówkowych. Uważa się powszechnie, że płatności zbliżeniowe realizowane przez terminal płatniczy są łatwiejsze i szybsze niż tradycyjne płatności kartą lub gotówką.

W 2020 r. popularność metod płatności zbliżeniowych gwałtownie wzrosła z powodu pandemii. Znaczenie higieny rąk w zapobieganiu zakażeniu COVID-19 sprawiło, że ludzie na całym świecie preferują płatności zbliżeniowe. Płacąc zbliżeniowo, klient nie musi dotykać terminala płatniczego, co sprawia, że ​​proces jest bardziej higieniczny. Pomimo, że pandemia jest w odwrocie, wiele osób przyzwyczaiło się do płatności zbliżeniowych i będzie z nich korzystać w przyszłości. Istnieje dobry powód, by sądzić, że płatności zbliżeniowe będą nowym standardem płatności w nadchodzących latach. Nie tylko dlatego, że jest bardziej higieniczny, ale także dlatego, że jest łatwy i szybki.

Dlaczego warto polecać firmom systemy POS obsługujące płatności zbliżeniowe?

Istnieje wiele korzyści płynących z oferowania płatności zbliżeniowych, które warto rozważyć. Oto, dlaczego warto polecić systemy POS obsługujące płatności zbliżeniowe, wyposażone w terminal płatniczy:

  • Szybkie i łatwe płatności dla klientów
  • Krótsze kolejki w sklepie
  • Bezpieczniejsze niż tradycyjne przeciąganie kartą kredytową
  • Klienci mogą płacić telefonem, a portfel zostawić w domu

Metody płatności zbliżeniowych ochronią Twoich klientów przed hakerami i oszustwami. Jeśli chodzi o tradycyjne płatności kartą, hakerzy mogą skanować karty, aby wykraść poufne informacje. NFC i inne technologie płatności zbliżeniowych wykorzystują szyfrowanie, gdy poufne informacje są przesyłane tam i z powrotem.

Szukasz bezpiecznego terminala płatniczego obsługującego płatności zbliżeniowe, który można polecić swoim klientom? Wybierz inteligentne urządzenie typu „wszystko w jednym”, które sprawia, że ​​płatności zbliżeniowe są łatwiejsze niż kiedykolwiek. System POS jest niezawodny i przyjazny dla użytkownika oraz jest doskonałym wyborem dla wszystkich handlowców, którzy chcą skupić się na trendach płatności mobilnych i zbliżeniowych.

 

Artykuł powstał we współpracy z Polskimi ePłatnościami