Tesco i Biedronka obsłużą starsze osoby w wyznaczonych godzinach. Chcą je uchronić przed zarażeniem

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Tesco i Biedronka obsłużą starsze osoby w wyznaczonych godzinach. Chcą je uchronić przed zarażeniem

Udostępnij:

Z powodu epidemii Tesco i Biedronka wprowadzają specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Dodatkowo Biedronka i Lidl wprowadzają przerwy techniczne i drobne zmiany w godzinach funkcjonowania sklepów.

Z uwagi na to, że seniorzy i osoby o obniżonej odporności są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem niektóre sieci handlowe wprowadzają udogodnienia.

Specjalne godziny dla seniorów w Tesco

Seniorzy i osoby szczególnie narażone na zakażenie będą mogły robić zakupy w Tesco w godzinach 9.00-10.00. W tym czas osoby z grupy podwyższonego ryzyka mogły szybko zrobić zakupy, nie stojąc przy tym w długich kolejkach. Mimo to w sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów w wyznaczonych godzinach. Niemniej sieć apeluje, by w tym czasie ustępować pierwszeństwa osobom starszym, które przyjdą wtedy zrobić zakupy.

Ułatwienia dla seniorów w Biedronce

Od wtorku 24 marca w sklepach Biedronki pojawią się specjalne skrzynki i formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów i każda osoba chcąca pomóc, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Zainteresowani mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00 lub zarejestrować się na stronie www.biedronka.pl

Poza tym Biedronka oferuje osobom starszym możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Mogą ją otrzymać wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka. Nową kartę przekazują następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w sklepach Biedronki. Senior płaci za zakupy w momencie dostawy. Natomiast wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Dodatkowo osoby starsze w pierwszej godzinie po otwarciu sklepów Biedronki będą mogły wejść do nich jako pierwsze. Wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie. Natomiast przy kasie, na prośbę osoby starszej pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie jej w kolejce.

Przerwy techniczne w Biedronce i Lidlu

Jak informuje Gazeta.pl, sklepy sieci Biedronka będą teraz otwarte w godz. 8.00-20.00. Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. To oznacza, że pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w ciągu tygodnia będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Nowe zasady mają na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników.

Poza tym codziennie między godz. 13:30-14:30 sklepy będą zamknięte z powodu przerwy technicznej. W tym czasie pracownicy danej placówki wymienią się i rozliczą bez kontaktu ze sobą. Długość przerwy oraz dokładna godzina zależna jest od indywidualnych decyzji placówek.

Podobne przerwy techniczne we wczesnych godzinach popołudniowych wprowadził również Lidl. Po zmianach Lidl otwarty jest teraz w godz. 7.00-21.00, a więc godzinę krócej.