Tesla wyprodukuje elektryczną ciężarówkę. Zaprezentuje ją we wrześniu

Dodane: 14.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Elon Musk napisał na Twitterze, że już we wrześniu tego roku zaprezentuje samochód ciężarowy sygnowany przez Teslę. Przy tej okazji wspomniał także o innych pojazdach i podał daty ich premier. W efekcie wartość spółki poszła w górę.

Na zdjęciu: Elon Musk, twórca Tesli | fot. by OnInnovationflickr.com CC by-nd 2.0 | modyfikacja: 632×348

Od samochodu osobowego po autobus

– Prezentacja Tesli Semi ustalona na wrzesień. Zespół wykonał zdumiewającą robotę. Poważnie, kolejny poziom – napisał wczoraj na Twitterze dyrektor generalny Tesli Elon Musk. Po tej zapowiedzi akcje jego spółki urosły w czwartek prawie o trzy procent. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy przedsiębiorca wspomina o wyprodukowaniu elektrycznego samochodu cieżarowego. Takie wzmianki pojawiły się już w lipcu 2016 roku.

TechCrunch piszę, że Elon Musk wyjawił wówczas także drugą cześć planu, co do rozwoju swojej firmy. Mówił między innymi o tym, że pojazdy typu Tesla Semi zmniejszą koszty transportu towarów i poprawią bezpieczeństwo kierowców. Generalnie chodzi o to, aby Tesla zdominowała branżę motoryzacyjną i oferowała swoim klientom nie tylko samochody osobowe, ale także pojazdy innego typu.

Wycena powyżej 50 mld dolarów

Jednym z nich właśnie ma być ciężarówka, a kolejnym pickup. Przedsiębiorca zapowiedział na Twitterze, że zaprezentuje go w ciągu dwóch najbliższych lat. Natomiast znacznie szybciej pokaże Tesla Model 3, który na jednym ładowaniu przejedzie 215 mil i ma kosztować 35 tys. dolarów. Jego demonstracja jest zaplanowana na lipiec.

Spółka z Doliny Krzemowej ma także ostatnio inne powody do świętowania. Po raz pierwszy w historii jej wycena jest tak wysoka, że wyprzedziła nawet koncern motoryzacyjny z Detroit General Motors, do którego należą między innymi takie marki jak Chevrolet, Cadillac i Buick. W miniony poniedziałek wartość Tesli osiągnęła ponad 50 miliardów dolarów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem